31 yaşından sonra aşçılık?

Ticaretle uğraşıyorum. Senelerdir İçimde hep bi uhde olan aşçılığa yönelmek dürtüsü çok fena bastırıyor bu aralar. MSA gibi bir okula yazılıp bu yaştan sonra kariyer değiştirilir mi? Evliyim. Erkek kişiyim. Eşime fikir sordum, direk destekledi.

Yeteneğim ve ilgim var, boş değilim yani.. Geç mi böyle bir kariyere başlamak için 31 yaş?

ascılıgın icerigini pek bilmiyorum ama hiçbir sey icin gec değildir. belki bi sene sonra cok iyi bir ascı olucaksn

  • all girls dream  (06.12.14 22:33:52)
Olur bence,aynisini yapan arkadasim var.senden bir kac yas buyuk belki de ayni yasta tam bilemedim.

  • cizgilipijama  (06.12.14 22:35:10)
geç değil. fakat hemen gemileri yakmak yerine evde başla 1-2 ymeek yap bir süre uzmanlaş. eğer kaliteli ise iyi yapabiliyorsan demekki kabiliyetin vardır değiştir sonra.

  • efrasiyab87  (06.12.14 22:35:33)
bence de hic de gec degil, ilginiz ve yeteneginiz varsa hic durmayin. MSA'nin haftasonu grubunda sizin gibi calisan ve kariyer sahibi insanlar oluyor genelde sanirim, gorusmeye gittigimde oyle denmisti. simdiden hayirli olsun diyelim :)

  • shahrazad  (06.12.14 22:36:15)
bu benim de aklımda olan bir düşünce çok uzun bir zamandır. animal adlı arkadaş aşçıydı gelsin buraya yazsın bi şeyler bilgilenelim.

ayrıca geç falan değil 31 yaş gayet genç bir yaş.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.12.14 22:36:37 ~ 22:36:55)
Geç değil de, fiziksel açıdan güç sadece. İlgi alanınıza, kariyer hedefinize bağlı olarak değişir elbette ama genel olarak sıcak tabak mutfağı yorucudur diyebilirim. Yukarıda söylenmiş; şu an yaptığınız işi bırakmadan mutfağı bir süreliğine deneme olanağınız varsa, çok iyi.

  • tuareg  (06.12.14 22:44:23)
ben açıkçası insanın severek yaptığı herhangi bir işin yada hobinin ona uzun veya kısa vadede muhakkak bir getirisi olacağını düşünüyorum. maddi manevi her türlü kazançlı çıkarsınız. türkiyede sevdiği işi yapan veya herhangi bir hobi edinebilen kaç kişi var ki. muhakkak devamını getirin. bol şans.

  • bruceandwayne  (06.12.14 23:00:01)
MSA'da yaş kriteri var ama, 30 du sanırım. profesyonel ve stajlı uzun dönem aşçılık eğitimi almak istiyorsanız kaçırmışsınız maalesef :(

  • le fate ignoranti  (07.12.14 02:43:36)
30 lu yaşlarında yapan tanıdığım var senin neyin eksik olsun ki ondan?

  • selam  (07.12.14 04:26:11)
enstürman, herhangi bir spor dalı için geç olabilirdi ama aşçılık için geç değil bence.

evet MSA'da stajlı eğitimler için 30 yaş sınırı var. Ama stajsız olanlara katılabilirsiniz.
  • secilmis uye  (07.12.14 10:38:05 ~ 12:21:34)