tanıdığım doğru mu söylüyor?

çok samimi olmadığım bir tanıdığım benden yaklaşık 2000 tl borç istedi.Sebebi ise yeğenin devlet hastanesinde yoğun bakımda tedavi görmesi ve hiç bir sağlık güvencelerinin olmaması (bağkur ssk vb)

Yarına kadar devlet hsstanesine 2000 tl vermesi gerekiyormuş.

Sizce bu doğru mudur?Devlet hastaneleri küçük bir çoçuğa anne babasının sağlık güvencesi yoksa bakmıyor mu?

bakip bakmamasi konusunu bilmiyorum ama samimi olmadiğim bi tanidiğim cümlesi gereği eğer geri almayi planlamadigin bi 2bin tlye sahipsen verebilirsin

  • berginyonbaenre  (02.12.14 22:35:31)
verme parayı. gitsin samimi olduğu birinden alsın. gelene geçene para mı dağıtılır.

  • yapma volkan  (02.12.14 22:39:50)
18 yaş altı her kişinin sağlık güvencesi bir nevi devlet. artı, sağlık güvencesi olmayan birisi tedavi bitiminde ücrete tabii tutulur, ve yoğun bakımın neredeyse günlüğü sizden istenen fiyatlara eşdeğer bile olabilir. ezcümle, inanmayın.

  • mdmfk  (02.12.14 22:44:35)
ssk'nın karşılamadığı bir durum söz konusu olabilir mi ki? bunu da göz önüne almalı. samimi olmasan da tanıyorsun sonuçta, güvenilir olup olmaması önemli. yok mu hiçbir fikrin?
direkt verme diyemiyorum, gerçekse üzüldüm.

  • uzunuzunilgi  (02.12.14 22:45:46)
@uzunuzunilgi yoğun bakım ünitelerinde böyle bir durum yok.

  • mdmfk  (02.12.14 22:53:11)
Tamam da devletin karşılamadığı hiç mi bir durum yok sanki. Küçük çocukların ilaçları, ameliyatları için bir sürü kampanya yapılmıyor mu?
Bence sen iyi bir araştır hatta git çocuğu gör ve borç vereceksen de git kendin yatır parayı. kimseye para verme.

  • mornie  (02.12.14 22:58:25)
Ne yapacaklarmis yatirmazsa yogun bakimdan mi cikaracaklarmis? Komik olmus gercekten :)

  • vendorth  (02.12.14 23:03:20)
ya belki başka amaçlıdır ancak para bulamayıp çocuğunu kalkan olarak kullanmıştır. madem tanıdık, sizin de acil bir işiniz yoksa (eğer onun da borcunu ödeyeceğinden eminseniz) neden vermeyesiniz ki?

hemen yargılamamak lazım insanları.
  • m e b  (02.12.14 23:07:29)
sizi yanıltıyorsa borç vererek enayi konumuna düşeceğiniz, yanıltmıyorsa da borç vermeyerek vicdansız durumunda olacağınız kanısındasınız muhtemelen.

çok ters bir yer değilse yeğenin durumunu öğrenmek, yakınların geçmiş olsun demek için gidebilirsiniz. orada durumu (hastaneden, kurum görevlilerinden) öğrenip karar verebilirsiniz. orada ihtiyaçtan emin olursanız ve sizi sarsmayacaksa, geri ödenmeyecek dahi olsa parayı verebilirsiniz bence.
  • tedirginlik hucresi  (02.12.14 23:40:59)
çocuğun rahatsızlığına bağlı sanırım. bence vereceksen öğren durumu ciddi şekilde ve bir şekilde güvenceye al kendini. senet menet ne bileyim vardır illa bir yolu.

kendi verdiğim daha ufak miktarlardan ve başkalarından gördüğüm yakın miktarlarda verilen borçlardan çıkardığım, verilen paranın geri alınamadığı ya da taksit taksit verdikleri için çar çur olduğu.

hatta burda bile verdikleri borçlarını alamayan insanlar kaç kere duyuru açtılar. birkaç tane de borç alıp ödemeyen insan duyuru açtı "adamdan borç aldım, vermedim, arayıp rahatsız ediyor, napayım?" diye.
  • april12th  (03.12.14 01:06:38)