İngilizce Kursu Yabancı Hoca Aldatmacası

Selam,

Bugün Antalya'da bi' mekanda yanımıza 5-6 kişi geldi. Biri öğretmen, diğerleri öğrenciydi anladığım kadarıyla ve öğretmen İngiliz olduğunu ve Londra'da yaşadığını söylüyordu. Fakaaat, öğretmenin aksanı bırakın İngiliz'i, Türk aksanı gibi bile değildi :D

Sizce de böyle aldatmacalar yapıyor olabilirler mi? Ben o kişinin Türk olabileceğini düşünüyorum.

Edit: kurs adını sildim, emin olmadığımdan.

Wall Street diye bi kursa giderken yabancı hoca diye vermişlerdi hocanın birini aksanı falan bi tuhaf gelmişti zaten, sonra çok alakasız bi yerde başka bir arkadaşım yeni sevgilisiyle tanıştırdı beni, bizim yabancı hoca turkmuş ingilterede dil okuluna gitmiş sonra dönünce bu dil okulunda hoca olmuş,hayır kadın Türkçe bilmiyor diye bende yanında neler neler söylemiştim.

  • neoyazin  (27.11.14 23:00:34)
4-5 yıl önce gittiğim bir dil kursunda yeni öğretmen olacak bir genç kız derse misafir olarak girmişti, nasıl işlendiğini görmek için.

öğrendiğimize göre ingiltereden sevgilisiyle gelmişler, parasız kalınca dil kursuna başvurmuşlar para kazanıp dönmek için.

tek özelliği ingilizce konuşmak olan 22 yaşındaki kişiye öğretmenlik yaptırıyorlardı.
maalesef çoğu dandik kursların.
  • efrasiyab87  (27.11.14 23:04:21)
birkaç sene önce doğma büyüme istanbullu (ama tabii ki ingilizcesi çok iyi olan) arkadaşım türkiye'nin en iyilerinden sayılan özel bir üniversitede takma 'yabancı' isimle ingilizce öğretmenliği yaptı uzuunca bir zaman.
cevap; evet olabiliyor.

  • asisamus  (27.11.14 23:24:25)
iskoç, irlandalı falan olabilir belki. saçma sapan bi aksanı var onların.

  • bobinhoo  (27.11.14 23:34:54)
istanbul'da ismi lazım değil bir kursta tunus'ta yasal olmayan işlere kalkıştığı için ülkesine giremeyen bir tunuslunun speaking öğretmenliği yaptığına bizzat şahidim. hikayesini kafası güzelken kendisi anlatmıştı.

  • vesna  (27.11.14 23:35:00)