Autocad kasma sorunu

bilgisayar özellikleri bakımından tatmin edici olmasına rağmen autocadde kopyalama işlerinde, kaydetme işlerinde vs aşırı kasıyor.

www.notebookcheck.net

yukardaki linkteki pc. özellik olarak bundan daha kötü bir bilgisayarda çatır çatır çalışan autocad bunda ne oluyor da böyle sıkıntı çıkarıyor anlamadım. ne yapabilirim önerisi olan var mı acaba?

Dosya kaç mb

  • kahve kokusu  (25.11.14 21:08:20)
evet :) dosya boyutuna hiç bakmamışım kusura bakmayın. 21 mb dosya. purge yaptım ettim ama olduğu en az 20 mb oldu. daha da küçülmez herhalde bu. biraz daha kurcalayayım da.

  • petitjoueur  (25.11.14 21:17:19)
Şu an Mobilim ama üst üste binen çizgileri
Hatalı çizgileri temizleyen komutlar var, onlarla hafifletin.
Dışarıdan bir Program ile perspektif bir çizim aldiysan şişer dosya
  • kahve kokusu  (25.11.14 21:19:17)
bende de aynı sorun vardı ama sadece açılırken ve açıldıktan sonraki bir kaç dakika öyleydi. Aynı şekilde benim de sistem özellikleri kötü değil.aklıma game booster'la denemek geldi. ve sorun çözüldü.
herhangi bir game boosteri denemeni öneririm.

  • caput draconis  (25.11.14 21:33:48)
linetype lara bir baksana. alakasiz onlarca linetype nerden geldigini bilmedigin bir sekilde eklenmis mi?
bizim ofise oyle bir sey musallat oldu cunku virus mudur nedir. dosyalari sisiriyor. copy paste yapmak eziyete donusuyor.

  • chavezding  (25.11.14 21:47:49)
sorun onboard ekran kartını kullanmada muhtemelen. şuradan buyur;

Option - System - Performance settings - Manual tune - Enable hardware accelaration.
  • icim urperiyor  (25.11.14 22:34:42)
purge yap

  • nedendir bilinmez  (25.11.14 22:35:52)
enteresan bir deneyim oldu bu da bana. dosyayı önce dxf ye çevirdim. sonra dwg, ve ardından yine aynı işlemi yaptım. dosya boyutu 20mb den 600kb ye düştü. ne oldu da düştü anlam veremedim ama hiç.

  • petitjoueur  (26.11.14 08:54:49)
44 mb lık dwg mi bahsettiğin yöntem ile denedim
42 mb a düştü.

  • kahve kokusu  (26.11.14 09:05:04)
bir kaç defa tekrarla gerçekten düşüş oluyor. şu an dosyaya bir kaç logo ekledim 600kb den 1.2 mb ye çıktı. son halini de aldı proje. düşüş gerçekleşiyor. purge audit yaptıktan sonra dxf ye çevir dwg ye çevir 2-3 defa tekrarla bunu da.

  • petitjoueur  (26.11.14 09:23:44)