vücutçular şu ürünler ne işe yarıyor?

brewers yeast ve weight gainer diye iki tane ürün verdi bana diyetisten. bunlar ne işe yarar? spor yap demedi ama. nasıl olucak bunlar yarar sağlar mı?

İlki bira mayası. Hamilelere de veriliyor, sağlıklı ve güvenli bir destek diyelim.

weight gainer ise protein + karbonhidrat desteği.

Sadece götünü ve göbeğini büyüterek kilo almak istemiyorsan ağırlık çalış.
  • hiko seijuro  (20.11.14 15:02:45)
kilo almak için başvurmuşsun herhalde, besin takviyesi bunlar, kutularında ne kadar protein, karbonhidrat ve vitamin, mineral içerdiği yazar.

  • grimer  (20.11.14 15:17:36)
Weight Gainer tipi ürünler spor yapan insanlarda bile çok işe yarayan ürünler değilken, spor yapmayan bir insanın gainer kullanması her gün üç beş paket çikolata yemesiyle aynı şey. Diyetisyenlerin gerizekalı insanlar olduğunu tahmin ediyordum ama sağlıklı kilo alımı için gainer önerecek kadar şuursuz olabileceklerini düşünmemiştim hiç. Bulaşmayın böyle şeylere. Sağlıklı kilo almanın tek yolu ağırlık çalışmak protein almak ve sebze kaynaklı karbonhidrat tüketmektir. Gerisi hiko seijuro'nun dediği gibi göt göbek büyütmekten başka bir işe yaramaz.

  • angelus  (20.11.14 15:22:32)
kilo almak için başvurdum da ayrıca da liste verdi. onları da yemem lazımmış. ama yiyebiliyo musun diye hiç sormadı. bunların iştah açma özelliği de var mı?

@angelus abi ben de diyetisyenlerin gerizekalı olduğunu düşünüyorum da zaten. fakat işte doktor gönderdi ben de gittim. yalnız benim biraz göt göbek de büyütmem lazım gibi sanki. biraz büyütüp sonra spora başlarım
  • pazar gunu seni kilisede goremedim john  (20.11.14 15:25:02 ~ 15:28:03)
iştah açma özellikleri yok ama spor ile birlikte kullanırsan faydasını görürsün, yalnız bol bol su ile tüket bu ürünleri yoksa diyaliz makinaları en yakın arkadaşın olur.

  • grimer  (20.11.14 15:28:11)
@grimer su yerine süt ya da ayran iç dedi abi.

  • pazar gunu seni kilisede goremedim john  (20.11.14 15:30:08)
bir de şu şu brewers yeast i bana günde 16 tane iç dedi. 4*4 şeklinde.

  • pazar gunu seni kilisede goremedim john  (20.11.14 15:31:55)
abicim sen spora basla, istahin acilir. git gym'de 1 saat calis, sonra zaten normalde yediginin 1,5 katini yiyeceksin.

  • fortisvita  (20.11.14 15:33:50 ~ 15:34:01)
pazar gunu seni kilisede goremedim john; Dediğim gibi; bu tip ürünler yoğun spor, yani fiziksel aktivitelerde bulunan, enerji harcayan, glikojen depolarında glukoz bitene kadar spor yapan insanlarda bile olumlu sonuçlar vermeyebiliyor. Zira şeker/karbonhidrat değeri çok yüksek ürünlerdir, vücudunda yağlanma yapacak şekilde kilo almana neden olur, ki bu şekilde kilo alacağınıza zayıf kalın daha iyi. Mevcut durumunuz sağlığınızı olumsuz etkilemez lakin diğer türlüsü pek önerebileceğim bir şey değil. Diyorum ya; gainer kullanmak çikolata poğaça yemek gibi bir şey. İkisi de aynı şekilde kilo aldırır ama bu ne kadar sağlıklı olur tartışılır.

Süt de yetişkinler için sağlıklı bir ürün değil, zira içindeki laktoz/süt şekerinin emilimi yapılamıyor bağırsaklarda. O da "Ya bende gaz var şişkinlik oldu" gibi şikayetlere neden oluyor. Ayrıca sütün de şeker oranı çok yüksek. Diyetisyeniniz size kısa yoldan bol bol şeker dayayarak kilo almanıza neden olmak istemiş.
  • angelus  (20.11.14 15:36:40)
@fortisvita abi spora bi ara gittim de. 15 gün sonra sıkıldım gitmedim. yapamıyorum yani. insan sıkılıyo. öyle vücut yapiyim diye de bi hırsım yok. olmuyo yani

  • pazar gunu seni kilisede goremedim john  (20.11.14 15:36:48)
Kesinlikle süt ve benzeri ürünler ile tüketmeni önermem.

Çünkü senin için sağlık sorunları oluşturabilir.

Bol su ile tüketmelisin, 200 ml + 1 ölçek yazıyorsa sen 300 ml su + 1 ölçek kullanarak yap, bu sayede bu tozların yaratacağı sağlık sorunlarını büyük ölçüde ekarte edersin.

Çünkü bu ürünler suda çözünecek şekilde hazırlanıyor.
  • grimer  (20.11.14 15:38:29 ~ 15:40:01)
abi ucunda ölüm yok ya bunun. ben sadece biraz kilo almak istiyorum yani. çikolata, pasta, böreğe de sardım yedim ama alamadım. olmuyo yani. bir ay kadar süre verdi o sürede biraz bakalım noolucak zaten birer kutu aldım. bi kutuda hemen sağlık problemleri yaşamam diye düşünüyorum. ama bilemedim de. götürüp geri veresim geldi :/

  • pazar gunu seni kilisede goremedim john  (20.11.14 15:53:45)
Diyetisyene ve bu ürünlere harcayacağın parayla bir salona üye olup daha fazla et tüket. Kalori alımını da kademeli olarak arttır.

  • arnold schwarzeneger  (21.11.14 07:59:47)