mektup falanı

iyi akşamlar,

bir iş başvurusu için ingilizce niyet mektubu yazmam gerekiyor ama aklıma hiç birşey gelmiyor.

girişi yaptım. şurdan mezunum. şurda çalıştım olayları tamam. peki sizi neden işe alalım. neden bu işi istiyorsunuz dedikleri bölümde kalıyorum. şimdi bi iki kişi çıkıp biz senin özelliklerini nerden bilelim filan diceksiniz ama siz olsanız ne yazardınız diye soruyorum. işin detayını tam veremiyorum. ama böyle insanlarla çok muhatap ve iç içe olunacak bi iş.

kişisel zamanında yaptığın bir etkinlik katıldığın sosyal sorumluluk projeleri vs varsa onlardan girerek anlat. mesela 3 yıldır haftasonları huzurevlerinde ya da çocuk esirgeme kurumlarında gönüllü çalışıyorum, çünkü insanl iletişimine önem veriyorum. buradan gelen tecrübe ve istek beni insanlar ile çalışmaya itiyor. bu sebepten... gibi.

ya da yılda 8-10 maraton koşuyorum çünkü bu sporun bana sağladığı disiplin ile bir işe başladığımda zorluk ile karşılaşsam da vazgeçmeme motivasyonunu kendimde buluyorum. ne kadar zorlansam da, aynı maratonu tamamlama sevincim gibi işi tamamladığımda da aynı hazzı yaşıyorum.

ya da kürek takımında 2 senedir antrenmanlara gidiyorum. çünkü bu benim sadece lafta değil,gerçek anlamda hayatın tam içinde olmamı ve bana ekip çalışması becerisi kazandırıyor. gibi gibi. örnekler çoğaltılır ama hayatınızdan destekleyici örnekler verirseniz inandırıcı olur bence.
  • ykyt  (10.11.14 20:01:51 ~ 20:02:50)
İş başvurusu için yazılana "letter of intent" değil "cover letter" denilir bildiğim. internette cover letter sample diye arattır. bir sürü örnek çıkar. bunlardan birini kendine uyarla. biraz da farklılaştır.

  • maxim gorki  (10.11.14 20:16:58)