duyuruda çok mal var mı

bence var. misal başta ben.

benden sonrasına gelirsek,
dağda uzayda falan yaşadığınızı düşünüyorum bazen. haberlerde gördüğünüz bir habere şok olabiliyorsunuz. sonra gelip burada ve sözlükte "ay ülke ne hale gelmiş" tarzında aptalca serzenişlerde bulunuyorsunuz.

yaş ortalaması kaç diyeceğim ama biliyorum ki bu bahsettiğim tipler içinde gayet yetişkin iş güç sahibi insanlar da var.

nasıl becerebildiniz lan bu kadar zaman böyle saf kalabilmeyi? böyle bi haber? böyle mal? internetten izlediğiniz sikko bi videoyu baz alarak memlekette olan bitenler hakkında şok olabilecek kadar nasıl aval kalabildiniz gerçekten merak ediyorum.

ahahahahah
ben dış ortamdan izole laboratuvar modeli diyorum

  • saksı  (09.11.14 22:35:16)
ben pek zeki olduğumu düşünmüyorum mallık var bende de

  • basond  (09.11.14 22:36:45)
ben de tam tersiyim, mesela hala eşek sikene şaşıran var ohoo ördek bile siktiler diyorum hemen haberini buluyorum.
www.radikal.com.tr

  • divit  (09.11.14 22:36:45)
çok var

  • dusmanimizkindirbizim  (09.11.14 22:36:59)
hangi video bu? video mu var?

  • mea maxima culpa  (09.11.14 22:38:53)
oluyor öyle arada. insan herşeye şaşırıyor.

ben de bazı kullanıcıların cevaplarını okuyunca çok şaşırıyorum mesela. kurşun döktürmekle ilgili bir soru vardı. sizin de cevabınız vardı orda,
"umarım kardeşine ciddi olmayan bir şey olur da annen ömrünün sonuna kadar vicdan azabı çeker.
nefret ediyorum böyle insanlardan."
kısmı beni acayip şaşırtmıştı. ne saçmalıyor bu lavuk demiştim.
  • allanpoe  (09.11.14 22:39:30)
Çok mal yok bence, normal derecede mal var.

Ha ben bu mallardan biri miyim? Bence değilim. Sen bu mallardan biri misin? Sence öylesin.

Ayrıca duyuru açman garip değil mevzuyla ilgili, belki başka insanların düşüncelerini merak etmişsindir. Lakin atar yaptığın şey benim duyurumdan kaynaklı bir mevzu olduğu için bence bu duyuruya ek olarak özelden bana mesaj atıp yediği kadar atarını birebir yapsan daha şahane olurdu.

Arkadaşın atarlandığı soru şu duyurucular, amme hizmeti yapayım, merak edip aramayın boşuna: www.eksiduyuru.com

Ekleme: bir de isadora'nın şu duyurusu varmış: www.eksiduyuru.com

Kendime tik atabilseydim keşke.
  • buff  (09.11.14 22:40:52 ~ 22:49:04)
Valla en akıllımız bile bazen mallaşma hakkını kendimizde görüyoruz. Beni de sayın da küfür yemiim şimdi :D

  • Solem  (09.11.14 22:43:21)
isadora ve buff

duyurumu sizlere özel açmadım.

isadora: senin yazdıklarını okuyunca güldüm ve hemen actıgın duyuruları arattım. çünkü senin yazdığın bir şeye istinaden açmamıştım duyurumu. ama hangi duyurundan bahsettiğini yine göremedim.
  • mahone  (09.11.14 22:45:14)
malız amınakoyim tabi ne sandın ülkenin her yıl %60 ının verdiği kararın açıklaması ney

  • bluebey  (09.11.14 22:47:19)
ben oy verecegim sandigi bulamadan geri donmustum kanki.

  • melancholia  (09.11.14 22:56:25)
ülkede gerçekleşen her saçmalığı kanıksayıp normalleştirediğimiz ölçüde "mallaşıyoruz" sanırım. şahsen, tuvalette kullanılabilir tuvalet kağıdı olmayışını kafasına takıp dert eden danimarkalının kafa rahatlığında yaşayabilmek benim ülküm ama her türlü kaosu normalleştiren "mal"lar yüzünden o oralara varmamız daha çok uzun zaman alacak gibi.

  • damdanakan  (09.11.14 22:56:38)
sevgilimizden ayrılıp ayrılmamamız gerektiğini, otobüste gördüğümüz kıza nasıl yazmamız gerektiğini, elimizdeki parayla ne yapmamız gerektiğini vs buraya soruyoruz.

hepimiz malız aslında biraz. ama ben güzel insanlarla tanıştım burda. şikayetim yok.
  • tescillimarka  (09.11.14 23:02:27 ~ 23:02:45)
bu nası bi soru lan? yoksa ben mi anlamadım. adam haberlere neden şaşırıyosunuz diyo?

bundan önce yol verme yüzünden adam öldüğünde "yuh lan bundan daha saçması olamaz herhalde" diyordum. istanbul'a bakıyorum adam bahşiş vermiyor diye dayak yiyor hatta ölüyor. buna şaşırmayıp neye şaşırıcaz? nereye şaşırıyoruz bu arada? bi şaşırıp gidicem hemen.
  • cemiyetin unlu simasi  (09.11.14 23:08:12)
var hem de çok var...
yukarıda duyuru var. imam hatip lisesine kitap bağışı duyurusu. imam hatip diye kitap bağışlanmazmış...

  • inanmazsan inanma  (09.11.14 23:18:37)
İnanmazsan inanma +2

Normal bir ülkede asla olmayacak olayları kanıksayanlar mı daha mal, bunca yıldır hala alışamayanlar mı bilmiyorum. Hepimizde var biraz bozukluk.
  • Lim5  (09.11.14 23:50:57)
asıl ben diğer türlüsünü anlamıyorum. insanlık kavramından uzaklaşan insanları gördükçe evet, hayretler ediyorum. çünkü ben hala iyi olmaya çalışan ve dolayısıyla çevremde bu tarz insanları barındırmaya özen gösteren biriyim. çevremden görmüyorum ki bu tarz olayları, görünce şaşırmayalım. bağışıklık kazanılması güzel ama böyle olaylarda keşke bağışıklık kazanmasanız, olayı normalleştirmeseniz.

  • dessy  (10.11.14 07:56:39)