İp atlıyorum, nasıl bir program uygulamalıyım?

Selamlar duyurucu arkadaşlarım.
Soru başlıkta fakat tekrar etmem gerekirse; ip atlamayı seviyorum ve gerek kondisyon için gerek (mümkünse tabi) yağ yakmak için nasıl bir program, tempo önerirsiniz? Tabata falan yapsam olur mu :))
Teşekkürler

karın çalış ip atla koş. koşunun çok çeşidi var araştır biraz.

  • zlatanibrahimovic11  (04.11.14 00:21:48)
Tabata olur tabi. Başka vücut ağırlığı egzersizleriyle de kombine edebilirsin.

  • arnold schwarzeneger  (04.11.14 07:56:55)
eger sokakta kizların atladıgı gibi pat, pat atlamıyorsan, zaten hızlı atlıyor olmalısın. tabatanın bi yararı olmaz, 20 ye 10 cok az bi süre, 20 sn hızlı ip atlamak zaten normal bi şey yani dinlenmeye gerek yok 10 sn.

ip atlamak zıplamaktır sadece, anca kalf ve omuz kondusyonu yaparsın. o da bi ise yarar mı, yaramaz.

atlamayı seviyosan double under triple under falan dene. atraksiyonlara gir, video cek, capraz atla. anca oyle zevk alir bi insan.

yag yakmak icin beslenmene onem vermen lazim. 50000 mekik çeksen de tırt.
bu arada dogru ip atlamak icin hollow position falan ogrenebilirsin, crossfitcilerin güzel videoları var. yani karnın da calisir ondan soyledim aslında.

anca kalori yakarsın ip atlayarak. bos oturacagına atla, evet uzun vadede kilo vermene yardımcı olur.
  • sage  (04.11.14 10:56:22)
Aralara burpee ekle.

  • angelus  (04.11.14 10:58:30)
Teşekkürler. Güzel ip bulamıyorum. Bir kaç parça var elimde ama hepsi plastik. Elektrik kablosu gibi. Onlar da yeterince hızlı dönmüyor havada. Şundan bulamadım yani:
www.medimanage.com

  • norek  (04.11.14 14:59:04)
Şu gayet kullanışlı: www.decathlon.com.tr

  • angelus  (04.11.14 15:10:43)