laptop'a mouse tanıtma

elimde bir adet PCGA-WMS5 vaio mouse bulunmakta, zamanında aldığım vaio ile birlikte gelmişti. bu mouse'un altında bir connect düğmesi var aynısı laptop'un altında da vardı.
benim şimdiye kadar en rahat ettiğim mouse bu çizim vs işleri yaparken özellikle, istiyorum ki tekrar kullanabileyim. laptop öldü, elimizde şu an bir adet macbook pro var. bluetooth açıp acaba görür mü diye şansımı denedim connect tuşuna da basılı tuttum biraz ama tahmin ettiğim gibi işe yaramadı.
driver bakındım ama bulamadım, driver ararken bu mouse'un bluetooth değil de rf ile çalıştığı gibi bir şeylere rastladım. eh bildiğim kadarıyla mac'de gömülü bir rf sistemi yok.

teknoloji sever, farklı alternatifler ile problem çözmekten keyif alan ekşi duyuru kullanıcıları nasıl baş göz edelim şu laptop ile mouse'u?

ek: mouse'u söksem mesela içine bluetooth adaptör neyin yerleştirsem olur mu, yapılabilir mi?

yalnız değilmişsin. aynı mouseu kullanmak isteyen varmış. ama olmuyormuş.
www.mac-forums.com

  • sutlu nescafe  (30.10.14 20:53:54)
evet ben de okudum onu ama 2009'dan kalma bir istek onunkisi. dedim belki yeterince denememiştir yeni bir çözüm geçen 5 sene içinde bir yerlerde türemiştir.

  • nwnd  (30.10.14 21:01:44)