Yav ne diycem, arabaların otomatik kilidi, hâlâ aynı anda 4 kapıyı da

açıyo mu?

Amerika'daki arabalarda sadece şoför kapısını açıyo. Hep unutuyom ve kapı duvar oluyo zonk diye. Arabaya binmeden önce arka koltuğa bişey savuracam mesela, zonk!

düzeltme: fallthepieces, özür dilerim, düzelttim.

orası neresi?

cevap: bilemedim.
  • fallthepieces  (30.10.14 09:30:21 ~ 11:06:11)
eski model arabalarda dediğin geçerli. ama yeni modellerde 2000 sonrası her kapı açılıyor.

  • teknikekip  (30.10.14 09:33:15)
Gecen isyerinin arabasiyla eve gittim, araba kango. Kapiyi kitleyip kontrol ettim, arka kapi acik. Uzun ugraslar sonucu hepsini kitleyebildim:) Nasil oldu bilmiyorum.

  • delifaruk  (30.10.14 09:39:45)
ABD'deki gibi değil buradaki araçlar, hepsi tek tıkla açılıyor.

  • himmet dayi  (30.10.14 09:46:58)
himmet dayı, ne güzel özetlemişsin! tek tık! ağzına sağlık! bunun şerefine kendime de tik atacam!

capitatum, bi türlü beceremedim onu demeyi işte. evet, kumandadan basınca, sadece şoför kapısını açıyo. hepsini açman için iki kere basman gerekiyo ve ben bunu hep unutuyorum.
  • compadrito  (30.10.14 10:08:58 ~ 10:35:02)
benim arabada ayarı var bunun. istersem tek seferde hepsini açıyor, istersen bi kere basınca sürücüyü 2 kere basınca hepsini açıyor. arabadan arabaya değişiyor yani hepsi tek tıkla açılcak diye bişi yok.

  • t joe  (30.10.14 10:11:03)
bazil yeni modellerde ilk basista sadece soforu, ikinci basista hepsini aciyor. mesela babamda Honda CRV va oyle.

  • hmpf  (30.10.14 10:32:59)
sorması ayıbolmazsa, sizin araba ne t joe hocam? acaba bizde de öyle bi ayar var mıdır kine?

  • compadrito  (30.10.14 10:59:02)