Askerlik: Piyade vs Sıhhıye İlişkisi

Soru saçma olabilir. Lütfen vurmayın.

Sınıfı "piyade" olan birinin sıhhıyecı olması, askeri hastane de ya da sağlıkla ilgili bir görev alma ihtimali nedir?

Ek:

Peki kime bağlı sıhheyede görev almak?

Sülüs almaya gittiğimizde verilip içini açmamamız istenen sarı zarfta mı yazar yoksa oradaki komutan mı belirler?

Yuzde 50

  • delifaruk  (28.10.14 22:34:08 ~ 22:34:21)
düşük

  • divit  (28.10.14 22:34:18)
piyade tugayında falan sıhhıye bölükleri oluyor oraya gitmen daha bi olasılıklar dahilinden.

  • all girls dream  (28.10.14 22:40:00)
Peki kime bağlı sıhheyede görev almak?

Sülüs almaya gittiğimizde verilip içini açmamamız istenen sarı zarfta mı yazar yoksa oradaki komutan mı belirler?
  • otonom  (28.10.14 22:41:41 ~ 22:43:48)
ne okudun ki ?

  • high hopes of the sozluk  (28.10.14 22:42:44)
çok düşük. askeri hastanede yaptım askerliği. biz bile sıhhi bir işle uğraşmadık.
ha biyokimya labında gaita girişlerini yapma ihtimalin de var haa :) hahahaha

  • namus ninjası  (28.10.14 22:44:37)
er ve erbaşlardan görevi ne olursa olsun sıhhiyeci çıkabilir. muhabereciden de çıkar, piyadeden de, ulaştırmadan da. tabi ki birlik içi görevlendirmede gönüllülerin sivil tecrübesine bakılır.

ayrıyeten sıhhiye bölükleri var, onlara katılma ihtimalin dersen, şans meselesi.
  • thracian  (28.10.14 22:44:38)
sağlıkla ilgili bir işte çalışıyorsa gittiği birliğin revirinde att (acil tıp teknisyeni) olur.

bizim alayda att olan arkadaş, sivil hayatta 112 acil'de çalışıyordu. ne nöbeti vardı ne başka bir şeyi. doğru düzgün kamuflaj bile giymedi.
  • novemba  (28.10.14 23:13:01)