Uzun boylular için yüksek ütü masası

genelde standart boyları var sanırım. uzun boylular ütü yaparken bel fıtığı geçiriyor. şöyle yüksekliği adam akıllı bir masa Ankara'da nerden bulunur?

Standart boy ütü masası yoktur. Tablanın altında ayakların yükseklik ayarı için bir mandal vardır. Basılı tutarsanız istediğiniz şekilde yükseltirsiniz. Mandalı bıraktığınızda boyu o şekilde sabitlenir.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (28.10.14 00:04:29)
bacakları sabitleyeceğiniz yeri siz seçersiniz. bacakların arası fazla açılınca haliyle alçalır. masayı açmak için dokunduğunuz mandalı bıraktığınızda bacaklar sabitlenir.

  • tedirginlik hucresi  (28.10.14 00:07:24)
Bauhaus, Tekzen gibi yerlere bak derim, ama ondan önce internetten de muhtelif sitelerden belki boy ölçüsünü veren satışlar olabilir, bakmak lazım, böyle bir konuyu hiç düşünmemiştim, 2 metre üzeri insanlar için sıkıntılı olabilir standart olanlar, ben 189'um ve en yüksek halinde hafif eğilmem gerekiyor ütüde ama sıkıntı yaratmıyor. meraktan 1-2 taradım da ortalama 95-97 cm yukseklıkte bu zımbırtılar ama mesela gözume şu ilişti 108 cm www.hepsiburada.com

108 ve üzeri bulursan kaçırma derim bu durumda
  • candanag  (28.10.14 00:13:28)
@cok sey hakkinda az sey bilen adam
@tedirginlik hucre
detay vermedim ama o masaların son ayarında da (standart olan son max yükseklik) kısa kaldığını düşüneceğinizi düşünmüştüm. candanag teşekkürler. bauhaus tekzen koçtaş gibi yerlerde asıl standart boylar var. duvara monte olanları var ama olay oraya varsın istemiyorum.
  • FT5  (28.10.14 00:56:13)
uzun boylu bir ev hanımı değilseniz eğer (?) ve dağlar kadar ütü yapmıyorsanız ikea'da ufak boy ütü masası oluyor.
onu masa, tezgah gibi bir yere koyup normal ütü masasından daha yüksekte kullanmak mümkün olabilir. hem de her yere sığıyor.

  • lily briscoe  (28.10.14 01:00:14)
ütü masası üzerindeki ütünün tutamacını tutmak için kolunuzu dirseğinizden 90 derece olacak şekilde öne kırdığınızda tam ütünün tutamacını tutabiliyor olmanız lazım. bakın masayı tutmaktan değil ütünün kulbunu tutmaktan bahsediyorum. İdeal yükseklik odur. 2.5 metre falan değilseniz çoğu masa bunu karşılar. Karşılamıyor ise masanın altına takoz koyabilirsiniz yada sanayide masanın bacaklarını uzattırabilirsiniz. Estetik olmaz derseniz komple yeni bacak yaptırabilirsiniz o zaman hem estetik hem uzun olur.

  • maxhoper  (28.10.14 02:06:08 ~ 02:07:46)
sayılarla detaylandırayım (@maxhoper).
mevcut masanın tam açıldığında yerden yüksekliği 80cm.
ütünün tabanından tutamacına olan mesafe 15 cm.
yerden kolun 90 derece yaptığı mesafe 120cm.

120= 15+80+x
x=25cm Masanın extra uzaması gereken boyutu.

veya max açılma noktasında 105 cm yerden yüksekliği olan bir masa
  • FT5  (28.10.14 08:36:29)
cidden denklemine ben de hasta oldum:) derdini güzelce anlatmışsın, sayende ben de bir daha ne zaman ütü masası lazım olur bilemiyorum ama verdiğim linktekinden alırım, İstanbul Bilişim de daha da ucuz www.istanbulbilisim.com.tr

gözüne kestirirsen internetten çak gitsin derim 124 liraya, taşıma problemin de olmaz hem, meraktan duvara monte edilenlerine de baktım da çok ergonomik gelmedi bana, ama istediğin yüksekliğe ayarlamak bakımından en cillobu öylesi olur vida atılan yerlerde gevşeme/oynama/çıkma olmazsa.
  • candanag  (28.10.14 09:38:49)
yardımlar için teşekkürler. candanag 108cm lik işimi görecek. ama şu var kimse oturarak yap demedi ya en çok ona seviniyorum. çünkü arkadaşlarımın hepsi aynı şeyi söyleyip beni deli ediyor. yapamıyorum zaten oturarak. diğer bir taraftan da uzun boylu insanların hemen hemen her konuda sıkıntı çektiklerine de çok güzel bir örnektir bu olay. sektör bunu düşünmemiş işte. olanlar da numunelik.

konuya benim gibi sıkıntı çekerek gelen başka arkadaşlar olursa diye bir bilgilendirme yapayım. siemensin alışılagelenden çok farklı bir ütü masası var. sadece masa değil değişik özellikleri de var. (bkz: http://goo.gl/aFq7me) ama en son 450TL fiyat aldım. ütü 400TL iken masaya 450 vermek gelmedi içimden.
  • FT5  (28.10.14 11:09:42)
Tamam zaten gayet mantıklı ölçüler vermişsiniz. Buyrun istediğiniz mağazadan seçin. bendeki ütü masası da bu yükseklikte. zaten bundan daha yüksek bir masa üretmek standart dışı oluyor. tezgahta çalışma yüksekliği yaklaşık 90 cm zaten 108 cm masa üretmişler.

www.akakce.com

bu işte size uygun masa. max 105 cm ihtiyacınız var max 108 cm açılması var. bu size yetiyor. niye uygun masa yok diyorsunuz ki.
  • maxhoper  (29.10.14 01:29:16 ~ 01:33:01)