Anna Karenina'yı okumak

Henüz okumadım ama bazı sığırlar yüzünden direkt sonunu öğrendim. Okumayı da istiyordum açıkçası, yine de zevk alır mıyım? Finali boşver, oraya gelene kadar neler yaşandığını mutlaka oku mu dersiniz?

dostoyevski mi, tolstoy mu birinin sözüydü sanırım, iyi bir eserin sonunda ne olduğu önemli değildir, önemli olan olayların nasıl geliştiğidir diye. bu söz rus edebiyatı için özellikle çok doğru, anlatımlar o kadar ustalıklı ki her bir cümle zevk veriyor. oku tabii ki.

  • manuel mandalina  (19.10.14 23:22:25)
klasik bir romanın sonunu öğrenmen o eseri okumamanı gerektirmez. bu tarz klasiklerin konusu, sonu detayları bilinir, defaatlede okunur, zaten sonu değil kitabın bütünü keyif verir.

  • bal dok yala  (19.10.14 23:22:57)
Anna Karenina benzeri hikayelere bu zamana kadar defalarca maruz kalmışsınızdır zaten. Klasik olmak bunu gerektirir.
Tabii ki de okuyun.

  • ay nov kung fu  (19.10.14 23:24:34)
okumanı tavsiye ederim, ben okudum. çok güzel bir kitap

  • rock n roll  (19.10.14 23:25:38)
bu tarz romanları ikinci kez okuduğum zaman 2 kat zevk aldığımı düşünürsek, sonunu öğrenmenin keyfini kaçıracağını sanmıyorum.

  • youshookmeallnightlong  (19.10.14 23:28:35)
850 sayfalık tuğla gibi kitap, sonuna gelene kadar bilmediğiniz birçok şey var. Oraları okurken de aynı zevki alabilirsiniz.

  • angelus  (20.10.14 00:17:01)