kasko, trafik sigortası uzmanları yardım

arkadaşın arabasıyla kaza yaptım, iki caddenin kesiştiği yerde aşağıdan yukarı giden arabaya iki kapının ortasından tam ortadan çarptım. karşı arabada trafik sigortası ve kasko var, bizde trafik sigortası var, araç kredili olduğu için kaskosu varmış, 12 gün önce dolmuş süresi, banka yenilemek için aramış, benim arkadaş sallamamış, alelacele bankayı arayıp kaskonun yenilenmesine ok verdirttik, poliçenin başlangıç tarihi 12 gün önce, yani önceki poliçenin bitiş tarihi ama düzenlenme tarihi kazanın olduğu gün, saat olarak da kaza saatinden sonra haliyle. tutanakta iki tarafta aynı şeyi yazdı, yani şu caddede giderken şurdan gelen ile çarpıştık, çoğu kişi sen sağda olduğu için karşı taraf daha çok kusurlu diyor, acil yardım. yani burda nollur, kim kusurlu, sigorta karşılamazsa ben mi ödemeliyim.

kusurlu tarafın trafik sigortası hasarı karşılar. kaskodan o parayı alamayabilirsiniz çünkü sigorta şirketi ufak bir araştırma ile poliçenin kaza sonrasına ait olduğunu öğrenebilir. dua edin de karşı taraf kusurlu olsun.

  • rencideedipadivar  (19.10.14 12:58:02)
@rencideedipadivar yok zaten her şey doğru yapıldı, yani tutanakta kaza saati doğru yazıldı, kasko poliçesinin kazadan sonra düzenlendiği belli. biz acaba başlangıç tarihi dikkate alınır mı onu merak ediyoruz.

  • crimson king  (19.10.14 13:00:23)
sigorta karşılamazsa ben mi ödemeliyim sorusunu anlamadım. tabi ki siz ödeyeceksiniz ki hatta araba artık eskisi kadar değerli olmayacak onu bile telafi etmeniz lazım normal şartlar altında.

  • prodeq  (19.10.14 13:17:01)
@prodeq haklısın, ben de arkadaşıma bunu söyledim, ama şöyle bir durum var, kaskoyu yenilemesi gerektiğini ve kasko olsa hiç sorun olmayacağını söyledi, artı arabayla o an onun işi için bir yere gidiyordum. yanlış anlama, kaçmaya çalışmıyorum, ama kaskoyu yenilemesi gerektiği halde yenilemediği için zararın tamamının benim ödemem doğru mu, yani kaskoyu yeniletmiş olsaydı hiç sorun olmayacaktı, onu diyorum.

  • crimson king  (19.10.14 13:23:47)
siz araca binerken kaskonun olmadığını bilmiyorsanız, kaskolu sanıyorsanız haklısınız. bir de onun işi için olması ve o talep ettiyse sizi kurtarır.

ben arabamı birine verecek olsam özellikle trafik sigortası olduğunu kasko yaptırmadığımı benim bu riski alarak kullandığımı belirtiyorum ve almak isteyen olmadı şimdiye kadar bu yüzden :). o söylemediyse biraz haklısınız.
  • prodeq  (19.10.14 13:32:41)
yok, biliyordum kaskosu olmadığını, off off.

  • crimson king  (19.10.14 13:38:22)