mil kazandıran kredi kartları

üç kart arasında kaldım.
maxi miles, wings, adios.

başta adios mantıklı geldi ama ağustosa kadar her alışverişte olan puan kazanımını artık sadece üye iş yerlerinden olarak değiştirmişler. diğerleri sadece harca diyor. bence büyük sıkıntı. bir de katsayısı car curt derken kendimi öss puan hesabı yspıyor gibi hissettim. yaklaşık 350 liralık ekonomi sınıfı avrupa bileti 34000 mil. ama bu mili kazanmak için ne kadar harcamak zorundayız hesaplayamadım. katsayı olayını düşününce yaklaşıl kaç wp gerekiyor ve 1000wp ne kadar harcama karşılığı kazandırıyor?

wings ise biletlerin fiyatlarına (özellikle avrupa için) oldukça fahiş mil fiyatlandırması ile olmamış.
350 liralık ekonomi sınıfı avrupa bileti için yaklaşık 56000 mil isteniyor. neye göre ne kadar kazanıldığı belli olmayan chip parayı göz ardı edersek (1 chip para da gerçi 15 mil ediyor) her 1 liraya bir mil verdiği için 350 liralık dandirik bir bilet 56000 lira harcanırsa alınabiliyor.

maxi miles en işe yarayabilecek gibi olanı, bir de en azından en açık olanı. 150 lira 1 maximil ediyor. her harcama sayılıyor. yine de 350 liralık bir bilet 350 maximil ettiği için o kadar mili ancak 52500 lira harcarsak elde ediyoruz.

sizin önerileriniz ne? başka kart önerir misiniz?
bir de her harcamanıza mil veriyoruz diyen kartlarda otomatik fatura talimatlarının ve, bağkur vs ödemeleri de mil kazandırıyor mu?

teşekkürler.

hangi kartı alıcan bilemiyorum ama 350 liralık avrupa bileti 56000 mil olmaz. o kadar mile öküz alınır :) thy için konuşuyorum tabiğ.

  • spirit crusher  (14.10.14 05:30:06 ~ 05:42:10)
Ben gecen hesaplamistim. Migros money kartla 780tl lik ceviz kiracagi alirsan. 1280tl lik istanbul-berlin ucagi(yakin zaman) bileti alabiliyordun.

10,000 mil gerekli idi berline, ama 2 kati mil kampanyasi vardi avrupaya.

Ceviz kiracagi 1,5 money hediye idi

1 money = 25 mil idi

5000mil =133 ceviz kiracagi x 5,90 tl idi.

786 tl ye 5000 mil oluyordu.

2 kati kampanyadan 10000 oluyordu.

Issizim.
  • ibomiu  (14.10.14 08:13:08)
miles & smiles gayet iyi ya. geçen ay 3500 küsür liralık harcama yapmışım mesela totalde, türkiye içi bir gidiş biletini cebime koydum direkt. harcama yaptığın sektöre ve karta göre bire bire yakın mil verebiliyor. Tek sorun şu, bilet alırken vergileri ödemiyorlar ve sadece thyden alabiliyorsun bileti. Dolayısıyla yurtdışı uçuşlarında ciddi miktarlarda vergi ödüyorsun bazen. Bi almanya uçuşu için 300 lira falan olabiliyor idi.

yalnız yıllık 200 lirayı geçiyor aidatı + garanti her şeye ama HER ŞEYE ücret alıyor ekstradan. ayda en az 3000-4000 ira harcamıyorsan mil kartına falan gerek yok yani.
  • roket adam  (14.10.14 09:21:29 ~ 09:22:30)
adios ile son 3 ay içinde 2 kez yurtdışı uçuş yaptım. eskiden kampanyaları kıyaktı 1.000 tl ye 100 tl veriyordu, puan biriktirmek kolaydı. bir de bilet için vergi, harç vs vermiyorsun ama bilet setur üzerinden düzenlendiği için onlara hizmet bedeli ödüyorsun. yine de mil kartlarının geçirdiği harçların yanında pek dikkate değer bir meblağ olmuyor. genelde uçuş kampanyaları da oluyor ve güzel destinasyonları kapsıyor.

şimdi 1.000'e 50 veriyor ve puanları kullanırken çarptıkları oranlar biraz düştü. sitesini sürekli takip ederseniz hala yeterli kampanya var.

ben alışverişlerimi onlara göre ayarlayıp her ay hala 20-30 tl kampanya puanı kazanmaya devam ediyorum. puanları bitirip kartı kapatacağım dedim ama bir türlü bitmiyor mübarek. bir kez daha uçuracak kadar puan birikti yine :)

bence adios.
  • bira sisesi kapagi  (14.10.14 09:28:50 ~ 09:31:20)
pegasus kullanıyorsan pegasus plus kart her alışverişten %1 puan veriyor.

  • inheritance  (14.10.14 09:40:25)
maximiles tabiki...
150 TL alışveriş 1 Maximil. Bir çok iş bankası POS cihazı kullanan işletmede daha fazla oranda maximil kazanıyorsun. ayrıca hem mil hem puan kazanıp, puanlarını mil'e dönüştürebiliyorsun.

artı kazandığın millerin kullanımında iki avantaj var.

birincisi; yurtiçinde x1, Avrupa'da x1,5 , Uzakdoğu ve Amerika'da x2 değerli.
yeni 300 liralık bir Avrupa bileti almak için 3 yıl içinde (herhangi bir yerden) toplam 30bin TL'lik alışveriş yapman yeterli. (miller 3 yıl geçerli)

ikincisi: diyelim ki 400 liralık bilet alacaksın ama 200 liralık milin birikti. bileti alabiliyorsun. rakamda kısıt yok. istediğin fiyatta alabilirsin. ardından sistem senden avans olarak verdiği 200 mili biriktirmeni bekliyor. 1 yıl içerisinde biriktiremezsen kalan tutarı peşin alıyor.
yani 200 kullandın. 200 avans aldın. 1 yılda 100 biriktirdin. 1 yılında sonunda 100 lirayı alıyor. bu diğer kartlarda çeşitli koşullara tabi ve çok karışık. sürprizlere açık!

tavsiye ederim...
  • cliquot  (14.10.14 09:46:49)
hahah... hepinize teşekkürler ama kafam karışık hala gidip bu bankalara kartların detaylarını sorucam. bu arada sadece thy ya da pegasus zorunluluğu olmaması için bahsettiğim kartlardan seçebilmeye niyetliyim. sonuçta avrupaya giderken wizz air, transavia ve air serbia gibi kimi zaman oldukça hesaplı denk gelen firmalar da var

  • vital  (14.10.14 12:15:57)