Yeşil çay kafeinli mi yahu:?

ben kahve dükkanlarından kahve alırken bile kafeinsiz almaya çalışıyorum. aşağıdaki linkte şöyle bir şey okudum da doğru mu yahu?

Kafeinsiz Yeşil Çay İçin

Eğer yeşil çayınızı kafeinsiz içmek istiyorsanız kafeinsiz yeşil çaylar satın almaya dikkat edin. Veya çayınızı kapalı bir kap içerisinde sıcak suya atarak 45 saniye demlemeli sonra da sıvıyı süzerek ıslak yaprakları 3 ila 5 dakika süreyle yeniden demlemelisiniz

www.caydukkani.com

Çok yüksek değil ama kafein içeriyor.

  • arnold schwarzeneger  (13.10.14 10:37:42)
açıklamada bahsedilen yöntemle kafein atılabilir mi gerçekten?
kafein atalım derken yararlı maddeleri de atar mıyız, bi sorun olmaz mı bu yöntem bilen var mı?

  • bradshaw  (13.10.14 10:39:05)
bence yapma kafein gidiyorsa antioksidanı da gider belki, çok fazla bi kafein yok ki yeşil çayda.

  • neferkitty  (13.10.14 10:40:45)
Kafeinden neden bu kadar kaçıyorsun?

  • arnold schwarzeneger  (13.10.14 10:41:45)
çayı suyun içinde 3dk dan az bırakırsanız kafeinli 3 dk dan uzun süre bırakısanız kafeinsiz çay elde edersiniz.

  • matematik koyu  (13.10.14 10:45:06)
@arnold schwarzeneger kafein normal seviyesinde çok zararlı değil; ama çok da yararlı bir şey değil o yüzden?

  • bradshaw  (13.10.14 11:48:57)
yeşil çay siyah çayla aynı bitki. kafein var elbette. bazısı tein falan derler, o da kafeinin ta kendisi.

  • namus ninjası  (13.10.14 12:42:44)
Birkaç bardak yeşil çaydan alacağınız kafeninin hiçbir zararı yok, bilakis bugün prematüre bebeklere bile hayatta kalsınlar diye kafein veriliyor. Böyle bir dünyada kafeinden kaçmak anlamsız.

  • angelus  (13.10.14 12:48:30)
Senin de dediğin gibi düşük dozlar zararlı değil. Bir çok yararı var ama o konuda yanlışsın.

  • arnold schwarzeneger  (13.10.14 12:58:20)
@angelus o kadarcık kafein evet etkisizdir illaki; ama neden fazlasını alalım ki?dikkatli davranmak çok doğal bir şey, haliyle fazlasını istemiyorum,dünyanın böyle ya da şöyle olmasının pek bir önemi yok, kişiyle alakalı bu konular.

  • bradshaw  (13.10.14 13:48:11)