bilgisayarımı satmalı mıyım?

merhabalar, elimde iki adet pc var. biri hp sleekbook, kendisini yeni satın aldığım için satmak gibi bir durum yok. fakat geçen sene elimdeki parçalardan bir araya getirdiğim masaüstü pc'imi satmayı düşünüyorum.

merak ettiğim; elimdeki sleekbook'un bana yeterli olup olmayacağı.

eski pc'mde xfx hd 6850 double dissipation ekran kartı, 4 gb mushkin performans ramleri ve amd athlon ii x2 220 işlemci bulunmakta. siz de takdir edersiniz ki işlemci sisteme darboğaz yapıyor. en az 6 çekirdekli bir işlemciye yükseltilmesi gerekiyor. ayrıca 100 gb ssd yetersiz kaldığı için 500gb-1tb arasında bir disk almam gerekecek. bu durumda yapacağım masrafları hiç yapmayıp pc'yi satarsam ps4 alabiliyorum, ki donanım olarak çok daha güçlü bir sistem oluyor ps4, üstelik sıfır.

asıl sorun şu ki ps3 döneminde bir oyun çok pahalı vs. geldiğinde nasılmış diye pc'de bir bakıp deniyordum. bazı oyunları ise pc'de bitiriyordum. şu an elimdeki sleekbook bunun için bir sene kadar beni idare eder mi sizce?

www.chip.com.tr

hardcore gamer'san sleekbook seni üzer. "nasılmış diye pc'de bir bakıp denersin" denemesine de görüntü kalitesi tatmin etmez pc'de, o da oyunun tam da "nasıl" olduğunu anlayamamana yol açar.

benim laptop'umun sistemi:

Intel Core i5 4. nesil M işlemci
Nvidia GeForce GT740M
8 GB DDR3

Her ne kadar Nvidia'nın belirttiğinden biraz daha az vahim olsa da durum oyun esnasında, Geforce experience der ki:

watch dogs: i.gyazo.com
sniper elite 3: i.gyazo.com
battlefield 3: i.gyazo.com
  • golan trevize  (28.09.14 17:49:47 ~ 17:50:33)