Sevgili araba bilen insanlar

Ben arabadan çok anlamayan biriyim ve bir araba almak üzereyim. crossover’lardan gidiyoruz ama bir türlü seçemiyoruz. en skoda yeti dizel derken (quashqai biraz tuzlu), citroen c4 cactus’ü gördük eşimle ve tipini çok sevdik. baktık fiyatı da çok abarık değil, bagaj hacmi yeti’den az da olsa geniş ve daha az yakıyor. sağlamlık testleri daha yapılmamış ama ncap’ten 5 alır bu diye yorumlar var araba sitelerinden, bizim için sağlamlık da önemli.

sorularım şunlar:

1. fiyatının arabası mı?
2. skoda’nın teknolojisi, efenime söyliim çok övülen viraj tutuşu vs. ile karşılaştırılınca bu araba nerede konumlanır?
3. cactus’u tercih edersem, 1.2 iyi bir tercih midir? beygir gücü epey az falan?
4. bu fiyata bu arabayı almam diyorsanız, neyi neden tercih edersiniz?
5. benim sormadığım ama önemli olduğunu düşündüğünüz detaylar varsa, vaktiniz de varsa :)

cevaplayanlara şimdiden teşekkür.

skoda yeti kullanıyorum, 1.2 benzinli. benden sonra babam da 1.4 ünü aldı. şimdi benimkini değiştirip skoda yeti dizel almayı planlıyoruz, eşim de arabasını sattı skoda yeti bakıyor.

evet ciddiyim bu arada. skoda yeti alın, pişman olmazsınız.
  • physcos physcos  (28.09.14 02:00:56 ~ 02:01:50)
Fransız alacaksam kesinlikle Renault alırım.Diğerlerine kolay kolay bakmam.Yani bakarım da sadece Citroen'in tasarımına bakarım.Hakkaten DS serisinin tasarımları güzel ama diğer modellerdeki yeni tasarım anlayışı hoşuma gitmiyor.Mesela Cactus.Bakınca arabayı algılayamıyorum.Far nerde, sinyal nerde, önü nerde, arkası nerde vs...

1.Bence değil.
2.Skoda da artık bir Alman sayılır.Volswagen kalitesinde arabalar.
3.1.2 motor kasaya güçsüz kalabilir.Bu hem kullanıma hem de yakıt değerlerine olumsuz yansıyabilir.
4.Araştırmak lazım.
5.Vaktim var ama üşendim.
  • Evocati  (28.09.14 02:02:09)
fransız arabası almam, kötünün iyisi de renault diyen arkadaşı laguna3 gt aracımla bir tur attırmak isterim :)

citroenle peugeot aynı gibi bir ey zaten. tasarımları güzel ama malzeme iyi gibi gösterilmeye çalışılır ama kalitesi kötüdür. ve çok çabuk değer kaybeder.

o sınıfta en iyisi skoda yetiydi. eğer tipini de seviyorsanız bence en doğru tercih olabilir.

www.dailymotion.com bunu bir izleyin mutlaka :)
  • c1b2k3  (28.09.14 10:18:22)
arkadaşlar inanın bu kadar ayrıntılı cevaplar beklemiyordum, gerçekten çok teşekkür ederim, çok faydası oldu.

  • min el garaib  (28.09.14 10:58:20)