Fotoğrafa başlayana makina tavsiyesi

Eşime makina alacağım. Manzara çekmeyi sever, yaptığı yemekleri çekmeyi sever(blog açacak), onun yanında genel kullanım işte..

Şu zamana kadar iphone fotoğrafçısı modunda takıldı. makina istiyor.

Canon 600d dediler. Kimisi de 600d 2 sene sonra yetmez, 650d al dedi.

Bütçe 1500-1600 gibi. Nikon tavsiyeniz olur mu?

Lens olarak ne almalı? Canon 600d'nin yanında 18-55 veriyolar hep, 18-135 mi almalı?

Herkes Hayyam'a git diyor, illa ordan mı almalı?

Yol gösterebilirseniz çok çok sevinirim.

Hayyam'da afedersiniz adam şaapıyorlar. 650D bence de uygun olur, 600D ile aralarında çok fazla eşinizin fark edebileceği bir fark olmamasına rağmen, kendisini geliştirdikçe farkedecektir. çok da uzun süre götürür kendisini.

haftasonu indirimleri falan oluyor sık sık teknoloji marketlerde. onların birinden alabilirsiniz. 18-55 standart olarak hemen hemen her ürünün yanında verilen objektif. manzara için belki biraz daha kısa bir objektif daha düşünebilirsiniz ileride, ama 18-55'de işini görecektir.
  • loveinaflipbook  (21.09.14 11:58:45)
Bir kere 18-55 çöp lens.genelde 18-55 ve 75-300 paketi veriyorlar.
Bende 18-135 ve 50 mm lens var.işimi görüyor.
Ben 600d den memnunum.nikonda da d90 veya d5100 e bakabilirsin...
  • sapkasiz cikmam abi  (21.09.14 11:59:15)
manzara cekmek icin gereken makine ile yemek fotograflari cekmek icin gerekli makine farkli.

lens araligi ne kadar artarsa, lens hassasiyeti o kadar azalir. 18-135 gibi bir lensten verim alamayabilirsiniz. bir 18-55 alirsiniz, dış cekimler icin yeterli olur. evde kullanmak icin de bir 50 mm alirsiniz.

canon ya da nikon cok farketmez. ama madem 1500 liraniz var, giris seviyesi bir makine'nin yanına biraz daha para artar, onunla da ikinci lensi alirsiniz. hepsini birden makineye vermeyin.
  • atmaca.ged  (21.09.14 12:28:56)
d90 ablamda var bu dedikleriniz gibi şeyler yapıyor. epey de iyi çekiyor. blog unun da epey takipçisi var.

lensini bilmiyorum ama 18-135 diye aklımda kalmış. tek bildiğim para verip almıştı.
  • ibomiu  (21.09.14 14:16:33)