Haksız yere kovulduğun iş yeri sahibinin canını yakmaca..

Merhaba duyulu ahalisi. 4 aydır full time çalıştığım ajanstan (önceden planlandığını düşündüğüm bir şekilde) bugün kovuldum. Kovulma sebebim tamamen ego tatmini. Verilen işi zamanında,hızlı ve tam yapan bi insanım. Hatta günlük işlerimi önceden bitirip mesai saati bitimine kadar oturan biriyim (iş sormama rağmen yeni iş verilmediği için) .. Bugün mola saatimi 15dk geçirdiğim için kovuldum. Buraya kadar tamamsa mevzu şu şimdi ben bu heriflerin canını yakmak istiyorum, yarı maaşımdan oldum bu ay ..

ps: Bu arada okul açıldığı için part time'a dönmeyi konuşmuştuk ama sıcak yaklaşmadılar pek o da bir bahane olabilir belki kovulmam için..

ps2: Bu arada beni kovan şahıs patron değildi (ama patron da onayladı kovulmamı ve bizzat patron küfretti), altında stajer olarak çalıştığım grafiker lavuğun tekiydi. Aile şirketi gibi bir yer burası. X , Y patron Z patronun kız kardeşi, beni kovan lavuk da patronun kız kardeşinin sevgilisi (dıdısının dıdısı aq). Patronun kız kardeşi de aynı ofiste bizimle ve işsizin önde gideni boş boş oturan bomboş bir insan (sözüm ona proje yöneticisi ama tüm gün facebook'da takılmak dışında yaptığı tek halt ne yapsam da insanların canını sıksam düşüncesi).

1.Bu adamlar internet üstünden flash tabanlı bir uygulama ile kişisel tasarım kitaplar satıyorlar bandrolsüz.
2.Kullanılan bazı kitapların hazır tasarım sayfalarında futbol takımlarının (gs , fb , ts , bjk) logoları kullanılıyor ve telif ödenmiyor.

Bunların birinden yürüyüp bir şeyler yapılabilir miyim yoksa s*ktr*t uğraşma mı diyorsunuz ?

İşsizlik değilde hazımsızlık hocam. Haketmediğim şekilde küfürlü bir şekilde kovuldum..

  • yqzkrttpli  (16.09.14 23:46:13)
bi hekır bulup sitelerini heklet.

  • loser blueser  (16.09.14 23:46:29)
Badrolsüz kitapları bilemem de, eğer daha önce mola saatini geçirdiğinle ilgili herhangi bir resmi/yazılı uyarı almadıysan, yasal olarak seni kovamazlar. dolayısıyla, işe geri dönüş davası açabilirsin, tazminat alabilirsin. tabii hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama denemeye değer bence...

  • agluna  (16.09.14 23:48:12)
uğraşma

illa uğraşacaksan da maliyeye şikayet etmek en temizi, herkes illaki vergi kaçırıyordur
  • neferkitty  (16.09.14 23:48:54 ~ 17.09.14 00:00:37)
bu kadar boktan sirketse kullanidigi adobe'lar windowslar korsandir. oradan yuru. turkiye de avuklatlik burolari var adobe ve microsoftun ihbar et.

ilaveten yukaridakileri siktir et. ofkeni de sevginide intikaminida zirvede yasa. elinden gelen herseyi yap.
  • mayeskuel  (16.09.14 23:59:10 ~ 17.09.14 00:15:00)
arkadaşın da dediği gibi büyük bir ihtimalle kullandıkları windowslar da çakmadır.
yalnızca form doldur. hayatlarına sıçarsın. hadi rastgele
www.microsoft.com
www.bsa.org.tr
  • kutukcu  (17.09.14 00:17:24)
Onlara patronun kim olduğunu göster

  • chef creative  (17.09.14 00:39:02)
fenerbahçe gs gibi takımlara ihbar mektubu yolla, logolarınızı telifsiz kullanıyorlar diye... onlar hemen avukatlarıyla temasa geçiyorlar... maliyeye de şikayet et bandrolsüz kitap satıyorlar diye. bu vakitten sonra işe dönmek için de uğraşma
sana zararları olur...

  • inanmazsan inanma  (17.09.14 00:51:37)
altı aydan az çalıştığın için işe iade davası açıp tazminat alma hakkın yok diye biliyorum. onlar da bunu hesaba katmıştır muhtemelen.

  • freya  (17.09.14 09:08:18)
Uğraş hocam,
o spor kulüplerine ihbar et, microsoft a ihbar et, bandrolsuz kitap sattıklarını ihbar et. Böyle siktir et dedikçe bunlar bunu yapmaya devam ediyor, daha cok kişi bu muameleye maruz kalıyor.
Geçmişte bende benzer şeyler yaşamıştım. sigortasız çalışma davasına, ihbar ettim. Ben çıktım ama bende sonra giren herkes sigortalı oldu, git de ki benim için sgk ya prim yatırma, adam kabul etmez yatırır.
  • primetime  (17.09.14 09:36:04)
fikret orman kan alir bunlardan. sakin geri adim atma, yap sikayetini.

  • yigitovic  (17.09.14 09:39:47)
yap tabi, adam harcamak neymiş görsünler.

  • shiranai  (17.09.14 16:25:38)