zeki demirkubuz-film-sinema vs

merhaba, çok saçma bi soru olabilir farkındayım :( zeki demirkubuzdan ders alıcam ben bu sene.ama sinemaya pek ilgi duymadığım gibi filmlerinden sadece kader ve masumiyeti izledim.diğer filmleri de izliycem, ama dersten yüksek verim almak ve çok yabancı kalmamak için okuyabileceğim vs.bişeyler, incelemem gereken sinema akımları falan neler olabilir.ayrıca writing screenplay tarzı bi ders de alıyorum.yani azıcık sinemaya yakınlaşmak istiyorum iletişimle ilgili bölüm okuyan biri olarak.kültürel bilgi yeterli bana çok sevmiyorum çünkü film izlemeyi.soru cok sacma oldu ama sinema konusundaki cahilliğimi de aşmak istiyorum aslında biraz.böyle ufak ufak nasıl baslayabilirim film izlemenin dısında (teorik bilgi için vs..)

teşekkürler

üzgünüm ama bunun bol bol film izlemekten başka bir yolu yok.
var diyeni aşağılarım, ezerim, küçük düşürürüm.

  • ronesans adami  (16.09.14 23:05:06)
bol bol film izlemek +1

temel atmak açısından ise özellikle şu iki kitabı tavsiye ederim:
www.pandora.com.tr

buna ek olarak, yukarıdaki kitaplarda da söz sahibi olmuş, şükran kuyucak esen ve zeynep çetin erus'un kitaplarını/makalelerini de okuyabilirsiniz.
  • aritmetik iyi kuslar pekiyi  (16.09.14 23:18:19 ~ 23:32:52)
Hocam özel değilse dersi nasıl alıyorsun?

  • objektifkompulsif  (17.09.14 00:06:06)
Soruna cevap olarak şunları söyleyebilirim : öncelikle Zeki demirkubuz dostoyevskiden cok etkilenmiş dostoyevskinin kitaplarını okuyabilirsin , zekinin filmlerini bitir. Filmleri hakkındaki düşündüklerini yaz . Kafka oku koy doktoru kitabını oku. Ondan sonra asgar farhadinin filmlerini izle - bir ayrılık- özellikle ....

  • objektifkompulsif  (17.09.14 00:09:53)
@objektifkompulsif director's cut

  • lampetia  (17.09.14 00:22:39)
@aritmetik iyi kuslar pekiyi baslangıca hitap eder mi bu kitaplar?

  • lampetia  (17.09.14 00:23:56)
evet evet, okulumda radyo, televizyon ve sinema bölümüyle yandal yapıyorum. tam olarak bu kitaplarla başlamıştık temeli atmaya. -makale ve kitaplarını ayrıca tavsiye ettiğim iki isim de bizzat dersime girmiş hocalarım.-

  • aritmetik iyi kuslar pekiyi  (17.09.14 00:42:43)