ankara'da düzgün bir kitapçı

istanbul'dan yeni taşındım. dolandım da biraz ama kitapları hem indirimli satan hem almadan dolanıp incelemeye fırsat veren hem de çay ısmarlayan bir kitapçı bulamadım. beklentilerimi düşürüp bunlardan yalnızca ikisine tamam diyebilirim.

var mıdır böyle güzel bir kitapçı?

çay ısmarlarlar mı bilmiyorum, sürekli müşteri olursanız yaparlar herhalde.tunalı pasajının altında bir sahaf var bir tane de esatta adını hatırlayamadığım bir otelin yakınında adını hatırlayamadığım bir sahaf var kara kedi diyesim geliyor adına, çok yardımcı olamasamda aradığınız dükkan sahibi profili kızılaydaki sahaflarda pek yok bu 2si yakınca daha.

  • panthera onca  (11.09.14 22:45:20)
yani bir de çay ısmarlamasa da internet sitelerindeki fiyata kitap satan bir yer yok mu. dost gibi çeşidi bol olsun ama ucuz olsun. internetten almayı sevmiyorum. ama ankarada böyle bir yer de bulamadım.

  • Aerdem  (11.09.14 22:50:30)
varsa da malasef ben bilmiyorum, imge kitabevi var arka tarafında kafesiyle kızılayda ama dosttan bir farkı yok, tr.foursquare.com şöyle bir yer var ben gittiğimde çok ucuz gelmemişti fiyatlar ama çalışanlar oldukça içten sıcak insanlardı, he tunalı d&rda da kahve dünyasından istediğinizi alıp koltuklarına yayılıp bir kitabı istediğiniz kadar okuyup sonra aldığınız yere geri koyabilirsiniz çeşit açısından da dostla kapışır ama fiyat standart

  • panthera onca  (11.09.14 22:59:18 ~ 23:01:15)
birleşik kitabevi aradığınız kitapçı olmaya yakın.

  • nouma21  (11.09.14 23:04:32)
Aylak Yaşam Kültür Evi
Konur 2 Sk. No:63/13 Kızılay...kesinlikle bir deneyin, derim...

  • otoriter  (11.09.14 23:20:08)
ardıç cafe, konur sokak.

  • harekatamiri  (12.09.14 00:18:57)
İlhan İlhan Kitabevi, Karanfil Sk.

  • balekmek  (12.09.14 00:34:13)
kitapçı değil ama kitapçıların olduğu 2 pasaj söyleyebilirim:

1) kızılay'daki dost kitabevi'nin önünden merdivenle aşağı inerken sağ tarafınızda kalan bir pasaj var. ilk bakışta kpss kitapları satıyor gibi gözükür buradaki kitapçılar ama içeride sahaflık yapan dükkanlar da var.

2) burası gördüğüm kadarıyla kızılay'daki açık ara en iyi yer: kızılay'daki nüfus müdürlüğünü bulacaksınız. eski ssk'nın (şimdiki çankaya belediye binası) az ilerisinde bir sokakta. nüfus müdürlüğü'nün tam karşısındaki pasaja girin. üste çıkın, alta inin, bir sürü sahaf var. çay da ısmarlarlar herhalde, bize çok iyi davranmışlardı (sonra steinbeck külliyatını alıp çıktık nerdeyse. o ayrı.)
  • starborn  (12.09.14 09:36:03)