üçüncüyü yapıcam - beni mantığa davet edin

selamlar. aşırı kedi seviyorum ama aşşırı.
bütün hayvanları seviyorum gerçi ama konumuz bu değil.
1+1 evde oturuyorum. şu an 2 kedim var, biri 2,5 diğer 1,5 yaşında. ikisini de sokaktan aldım attım eve.
şimdi yine bende bi kıpırdanmalar başladı, üçüncüyü yapmak istiyorum. doyamıyorum resmen. ama dediğim gibi ev 1+1. maddi olarak bana bir sıkıntısı olmaz. aşısını, mamasını eksik etmem. yalnız pek mantıklı gelmiyor bu isteğim.

sokakta hayvan görünce de dayanamıyorum, hepsi benimle güvende olur diye düşünüp hepsi benim olsun istiyorum. yağmur yağsa üşüyolardır diye düşünüyorum falan filan.

her neyse, üçüncüyü yapmamam için gerek ve yeter nedenleri sıralayabilir misiniz? salla ya nolcak en az 3 kedi derseniz de çıkıp kapıyorum hayvanı :(

kız arkadaşımın evinde 2 köpek, 8 kedi vardı bir ara.
maddi olarak dokunmayacaksa sorun olmaz bence.

  • oğlum çok zor lan  (08.09.14 23:20:31 ~ 23:21:11)
Nolcak be, 2 tane varsa 3 de olur. Ekonomik gücün varsa sahiplen. Hatta şöyle epey muhtaç bir hayvanı sahiplen.
Alan biraz küçük gerçi, bahçe mahçe var mı arada salabileceğin? Öyle olsa daha iyi olurdu.

Olumsuz tek bi şey söylicem, 3. gelen kedi çok azgınsa diğerlerini de yoldan çıkartır.
  • buff  (08.09.14 23:22:42 ~ 23:22:59)
bir kedi daha gelip sizinle yaşasın. sizinle oynasın, eğlensin, stresini atsın, mutlu ve güvende olsun. bundan güzel şey mi var?

  • sheridans  (08.09.14 23:26:28)
@buff: bahçe ortamı var, sitenin içindeyiz arada benimkileri de çıkarıyorum tasmayla zaten.

@proletatier: tamam, evet haklısın ama zaten hayatımı yaşıyorum ben. bir de o bahsettiğin boşluk doğuştan mı var ki? 12 yaşımdan beri hayvan besliyorum ve hep bu duygum vardı. konu acaip bi yere gider böyle :/ teşekkürler yine de.
  • avifa  (08.09.14 23:28:59)
Sizi mutlu ediyorsa alin tabi de 2 olursa 3 de olur da yapicam nedir yahu siz mi doguruyorsunuz kedileri? Edinin ne kadar cok hayvan alabilirseniz o kadar iyi onlar icin.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (08.09.14 23:33:29)
Hayvan sahibi olmak selfless bir durum zaten. Sen boşver söylenenleri. Kedili kadın olmak hiç kötü bir şey değik.

Sahiplen gitsin. Bana da geliyorlar arada bir tane daha bir tane daha diye ama durumların biraz daha olgunlaşmasını bekleyip köpek sahiplenmeye karar verdim.
  • buff  (08.09.14 23:34:09)
bence 3. yü de al. hatta duyuruda olanlardan bir tanesini al. ben alamıyorum ailemle yaşadığım için bari sen al :(

  • biyik  (08.09.14 23:36:55)
3 tane kedim var ve bi miktar öğrenci evi tadında bir yer olduğu için 3 kedinin yarattığı dağınıklık ve pisliği temizlemek için ekstra çok fazla vakit harcıyorum. halılardaki tüyler bir süre savsaklarsan bir kediye dönüşüyorlar. Onun dışında biri hastalandığı zaman hemen arkasından diğerleri de hastalanıyor.e haliyle de hepsini birden doktora götürme masrafı geliyor. Aynı tuvaleti aynı mama kaplarını kullandıkları için birbirlerinin hastalıklarını kapma olasılıkları da artıyor. Kediler sadece 1 salon ve koridora çıkabiliyorlar.Diğer arkadaşlar odalarına almıyor. Bu açıdan 1+1 evinle hemen hemen aynı büyüklüktedir muhtemelen. 3 kedinin rahat rahat takılabileceği 1 alan bu kadar küçük olmamalı. Haliyle sıkılıyorlar. Sırf bir sepette yatma savaşından 2 kedimin arası bozuldu mesela :) artık düşmanlar yaklaşmıyorlar birbirlerine. Yaklaşınca dövüşüyorlar. Biri yanımda yattığı için geceleri diğeri gelemiyor küsüyor. Bu tarz sıkıntılar söyleyebilirim aklıma gelen.Bahçe ortamı bi avantaj olabilir tabi. Mevcut kedilerin büyük olduğu için yeni gelene alışamama durumları da var tabi. Aylarca yeni geleni dünyaya küstürebilirler de. 3 kedimi de 1er hafta arayla kışın sokaktan alıp gelmiştik. Sonra çok alıştığımız için, onlar da iyi anlaştığı için veremedik birini ama şimdiki aklım olsa birini mutlaka başka birine sahiplendirirdim.

  • squawdeo  (08.09.14 23:38:43 ~ 23:39:02)
ne güzel insansın:) almamak için bahane istemişsin, bunu istiyorsan zaten almaman gerekiyordur. aklında bir şeyler var muhtemelen, kişiliğinle ilgili bir şey belki, doyamıyorum resmen demişsin, belki doyumsuz olarak görüyorsun kendini ve rahatsız ediyor bu huyun seni. eğer öyleyse sırf bu yüzden bahaneleri boşver ve alma derim ben.

  • anil  (09.09.14 00:23:45)
ben 2 ay önce üçüncü kedimi aldım. çok mutluyuz.

yalnız zor durumda kalan hayvanlar var, onlardan al. sakat, kör olanlar ya da sahipleri ölüp sokağa atılacaklar filan. yazık onlara :(
  • mea maxima culpa  (09.09.14 00:25:21)
hiç kurbağaları düşünen yok. varsa yoksa kedi

  • labanon  (09.09.14 00:42:47)
üçüncüyü yapıcam derken? al al bir tane yetmez iki-üç tane birden al bence.

  • tosunpasa  (09.09.14 00:57:02)
Kedili ve yalnız bir kadın olarak öleceksin.

  • arnold schwarzeneger  (09.09.14 09:10:54)
doymak imkansızdır zaten. kedi mantığına ters. benim kedi 3. yılında doğurdu. 4 yavrudan 1'i yaşadı. o yavru 2.5 aylıkken tekrar 4 tane doğurdu. şimdi yavrular 3 aylık falan oldular. ilk yavruya sahip çıktı. evden gittikten sonra ertesi gün fena koydu bu durum bana. meğerse ne benimsemişim. her kedinin karakteri farklı oluyor ve her kedi ile ayrı bir bağ kuruyor insan. sonsuz olanağım olsa bu sonsuza kadar yükselerek gider. yani şu an evde anne dahil 5 kedi var ama tüm olumsuz yanlarına (kum-mama masrafı, kum temizleme bıktırıcılığı, kedi sevmeyen aile bireyleri ile atışma, orayı burayı kurcalamaları, eşya kırmaları, kıl tüy, pire, kızışma dönemlerinin rahatsızlık vermesi bla bla..) rağmen doymuyorsunuz. kafamı çevirip ne tarafa baksam bir kediye denk geliyorum ve verdiği keyif muhteşem. sabah uyanıyorum ve burnuma birisi poposunu dayamış. biri karnımda. diğeri koltuk arama girmiş. vs vs. kahvaltı yapacağım mesela. dolapta 1 dilim peynir kalmış. tamamını parçalayıp kedilere atıp çay ve zeytinle minnet duymak vs vs. şahsen insan yavrusundan daha çok sevdiğim birşeydir kedi yavrusu.

er-geç bunları da sahiplendireceğim. zihnen ve kalben asla istemiyorum ama koşullar bunu gerektiriyor. yani her yeni kedi anında sorumluluk yüklüyor omuzlara. sevgi bağı da cabası.
  • matrix  (09.09.14 13:47:38)