spartacus

spartacus'ın War of the Damned yani Andy Whitfield oynadığı bölümleri izlemiştim.

şu an dvd setine bakıyorum 4 sezon varmış, bunları indirip izleyeyim diyorum ama hangi setten başlamak lazım kafam karıştı ?

www.amazon.co.uk

arada 1,5. sezon diye geçen spartacus gods of the arena var. o sezonu Andy Whitfield öldüğü için çektiler. normal hikayeden önceki bir zamanda geçiyor. istersen ilk onu izleyebilirsin. sonra blood and sand - vengeance - war of the damned diye devam edersin.

edit: ben de normal sıraya göre takip ettim. sen de öyle yap o zaman.
  • ornithorhynchus anatinus  (07.09.14 00:13:31 ~ 12:35:59)
Andy'nin vefatı ile makas yapılan gods of the arena ya hiç bulaşmadan,

blooad and sand - vengeance - war of the damned şeklinde izlesem olur mu ?

sonuçta gods of the arena şişirme olmuştur diye düşündüm, orjinal senaryoda bu sezon yok çünkü...
  • su aygırı  (07.09.14 00:23:30)
gods of the arena'da vengeance'den itibaren diziye girecek olan karakterlerin tanıtımı yapılıyor. izlenmeli yani. şişirme falan değil hikayeye katkısı çok. hatta gods of the arena'yı izlemezsen son sezondaki çok önemli bir olaydan hiçbir şey anlamazsın.

  • localhost  (07.09.14 00:55:24)
gods of the arena en beğendiğim sezon olmasının yanı sıra @localhost'un da dediği gibi o ara sezonu izlemezsen hikaye eksik kalır.

  • ornithorhynchus anatinus  (07.09.14 00:57:05)
peki hangi sıra ile izlemeli ikinci sezon olmasına rağmen gods arena ile mi başlasam ?

  • su aygırı  (07.09.14 00:58:45)
O şişirme dediğin bölümler muhteşemdi izle kesinlikle

  • jamalbsf  (07.09.14 01:03:29)
kesinlikle çekiliş sırasına göre izle. sırayı değiştirme veya atlama derim.

yani 1)blood and sand
2)gods of the arena (prequel)
3) vengeance
4)war of the damned

en güzeli böyle. öteki türlü mesela, gods of the arena'yı prequel diye en başa alıp blood and sand'dan önce izlersen yine bir anlamı olmaz mesela.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (07.09.14 02:07:31)
hayır gods of the arena ile başlama tabii ki. çekiliş sırası neyse öyle izle işte bir fincan kahve'nin dediği gibi. bir film izlerken önce flashbackli sahne varsa oraları izliyim sonra diğer sahneleri izlerim diyor musun hayır. bu da aynı mantık.

  • localhost  (07.09.14 02:19:59)
kimse de dememiş ki andy whitfield'ın oynadigi bolumler blood & sand idi. neyse konu bu degil.

gods of the arena kesinlikle sisirme degil. war of the damned i izlerken bazi yerler havada kalabilir. en onemlisi gods of the arenayi izlemezsen diyeceksin ki bu gannicus da ne ayak? iste onun cevabi izlemedigin gods of the arenada olacak.

orjinal sirasiyla izlemen daha iyi olur.
  • montauq  (07.09.14 03:54:27)
uzun zaman oldu ama gods of the arena'nın sonunda çok baba bir spoiler vardı diye hatırlıyorum. önce izlemek gibi bir mallık önerenlere uyma. sırası neyse o şekilde seyret.

  • warrior princess  (07.09.14 07:50:21)
kesinlikle sırasına göre izlemen lazım. gods of the arena'dan başlarsan fena spoiler yersin. bi anlamı kalmaz dizinin. ayrıca gods of the arena'yı izlemezsen gannicus gibi efsane bi karakteri izlememiş olursun ve @montauq'un da dediği gibi "bu gannicus ne ayak" dersin. bir de ya yanlış soruyosun ya da yanlış izledin şimdiye kadar. ilk sezon blood and sand ve andy reisin oynadığı tek sezon bu sezon. yani war of the damned'i izlemişsen çok yanlış sezonu izlemişsin ya da blood and sand ile karıştırıyorsun. neyse sonuç olarak arkadaşların yazdığı sıralamaya göre izlemen gerek.

  • lionel andres  (07.09.14 11:26:34)