microsoft word kopyalama sorunu

Merhaba dostlar. Elimdeki bir tene pdf dosyasını word e çevirdim. Yazılar gayet iyi çıktı yalnız şöyle bir sıkıntım var ki, yazılar word de pdf formatındaki gibi kopyalanmış. Ben yazı tipini büyülttüğümde de aynı sorun oluyor sorunu da şöyle anlatayım.

Babası ve iki çocuğu ile birlikte kalan
Şeküre’nin gönlü hem Kara’da
hem de kocasının kardeşi Hasan’dadır.
Şeküre’nin babası yani Kara’nın
eniştesi Padişahın emri ile
gizli bir kitap yaptırmaktadır.
Kitabın gizli Avrupai usuller
kullanarak resmetmekten gelir.

Bu sayfa kitapta böyle yazılmış fakat ben şöyle olmasını istiyorum ;

Babası ve iki çocuğu ile birlikte kalan Şeküre’nin gönlü hem Kara’da hem de kocasının kardeşi Hasan’dadır. Şeküre’nin babası yani Kara’nın eniştesi Padişahın emri ile gizli bir kitap yaptırmaktadır. Kitabın gizli Avrupai usuller kullanarak resmetmekten gelir.

Şimdi ben bunu yapmak için her setır başına gelip backspace tuşuna basarak yukarı alıyorum fakat bu bana çok zaman kaybettiriyor. Çünkü çalıştığım evrak 450 sayfa. Buna tümden bir çare var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Var ama çok uğraştırır. Her sütünü ayrı ayrı taraman gerek. Sırf onu yapamadığım için her seferinde yarım saat kaybediyorum.

  • cetoxim  (07.09.14 01:38:59)