starbucks hakkında ne düşünüyorsunuz?

arkadaşlar seviyor diye birkaç kez gitmişliğim var. yoksa asla isteyerek gitmem. bence adı var tadı yok buranın. hem pahalı, hem de ürünleri dandik. siz ne düşünüyorsunuz?

bir daha kesinlikle gitmem bu arada.

aslında pahalı değil..normal bir cafede toz dan yapılmıs hazır kahveye 5tl 6tl vermektense aynı fiyatı verir hatta 7tl verir çekirdekten çekilmiş taze kahve içerim daha iyi

  • mukon  (03.09.14 23:03:07)
populer kulturden nefret eden biriyim. ama starbucks haric:)

  • mayeskuel  (03.09.14 23:04:18)
Yarım litre gerçek kahve için 5 tl hiç fena değil.

  • meyve parcacikli kadin  (03.09.14 23:05:46)
yıllardır her günümün bir öğünü yaptığım mekan.
bazen kahvaltı bazen akşam yemeği niyetine giderim fix
seviyorum. tükettiğim şeylerin tadını seviyorum.

bazı günler 2 3 starbucks gezdiğim bile oluyo :/ refresha komasına giriyorum.

ürünleri bana dandik gelmiyor
  • glori  (03.09.14 23:06:09)
ben seviyorum. kimi starbuckslar çok sakin oluyor, bilgisayarımı, kitabımı, ders notumu, makalemi her ne ise alıp gidip kafa dinliyorum, evde bunaldığım zamanlarda.

dandik değil bence, sizin damak tadınıza uygun değil belki. ayrıca kahvenizi beğenmediyseniz değiştiriyorlar isteğiniz doğrultusunda.
  • federer  (03.09.14 23:06:27)
popüler olandan uzak dururum o yüzden starbucks'a gitmemek için bayağı direndim. ama istanbul için pahalı değil hatta ucuz. kışın da sıcak ve sigara içilebilecek ender mekanlardan

  • dinsiz adam  (03.09.14 23:08:01)
Sade filtre kahve tercih dden bi insanin oturabilecegi en makul yer bence. Abidik guvidik konsantre trans yagi icecek olarak tercih edince pahali oluyor ama.

Edit: alternatifi olan yerde alternatifleri de degerlrndiriyorum. Onemli olan garson tacizi olmamasi ve filtre kahve.
  • ay nov kung fu  (03.09.14 23:09:07 ~ 23:11:55)
ciddi ciddi itici buluyorum, üstelik gidenleri bile.
eminim türkiye dışında hiçbir yerde hiçbir insan adres belirtmek dışında cümlelerinin içine "işte geçen starbucks'tayım" diye mekanın adını serpmiyordur ikide bir.

alt tarafı bir kahveci, üstelik türkiye'de satış yaptığı halde türkçe sipariş verilemeyen tek yer galiba.
  • m e b  (03.09.14 23:09:07 ~ 23:09:39)
pahalı değil kesinlikle ama kahvesi kötü, hemen hemen hepsi fazla kavrulmuş olduğu için neredeyse yanık gibi bir tadı var.

  • beholderrulez  (03.09.14 23:09:48)
vay arkadaş hepiniz mi seviyorsunuz lan? bende bi anormallik var o zaman. hayır bir değil birkaç ürününü denedim, birkaç yudum hariç içemedim bile o derece. verdiğim paraya acıdım. fıstıklı pastası güzeldi ama :p

  • lionel andres  (03.09.14 23:11:07)
fiyate bişi diyemem. ama tadı madı tırt. pek gitmem. ablam seviyor onçün gidiorm tek tük

  • all girls dream  (03.09.14 23:12:34)
chai lattesi bok gibi, bebek şubesi güzel.

  • bruceandwayne  (03.09.14 23:13:11)
Adı itici, her yerde karşıma çıkması da sinirimi bozuyor, düşündüklerim bunlar, hiç gitmedim, lezzet ve fiyatını bilemeyeceğim..
Ama yukarıdaki örneklerden yola çıkarak fiyatlar çok değilmiş diyorum..

  • mutekebbir  (03.09.14 23:14:29 ~ 23:14:54)
Seviyorum ben, buzlu beyaz çikolata mocha gayet güzel bir içecek. Fiyatı da normal, dandik nescafeye beş lira istiyorlar başka yerlerde.

  • i was made for you  (03.09.14 23:15:30)
Kahveli pastasının çok çok güzel olduğunu düşünüyorum.
Kremalı içecekleri yağ gibi. İçersem filtre kahve onu da ekürim varsa french press'le alıyorum, lezzetli hem ucuza da geliyor.
Oturunca kalk denmemesi, masaya kimseninm gelmemesi falan hoş özellikleri.
Elimde tchibo kahve bardağıyla girip oturdum kaç defa o 2,5 telelik olan hani kimse de bir şey demedi.
  • oranjlaturanj  (03.09.14 23:15:42)
yok lan yanlız diilsn bende sevmiorm amk. bi kere masalar fln pis. cok temizlemiolarmıdır nedir. bi oturan kalkmıo 3 saat vs vs.

  • all girls dream  (03.09.14 23:16:48)
Sevgilim çok seviyor. Ama ben tchibonun kahvesini daha çok seviyorum.

  • kablelvuku  (03.09.14 23:17:16)
Öncelikle "Ben Starbucks'a gitmiyorum, orası kapitalist yuvası" diyen insanların biraz yavşak tavırlı olduklarını düşünüyorum. Zira ayağındaki ayakkabıdan cüzdanındaki kredi kartına kadar hepsi ayrı bir kapitalizm ürünü, siz onlar olmadan da yaşayabiliyorsanız eğer o zaman söyleyecek bir sözüm olmaz, takdir ederim. Yok Starbucks kapitalist yuvası deyip paranı yatırmak için hangi banka daha yüksek faiz oranı veriyor diye saatlerce araştırma yapıyorsan, bir numaralı yavşaksındır benim için. Bu işin sosyolojik kısmıydı, ekonomi sağlık ve lezzet bölümüne gelirsek de; Fiyatları gayet makul ve ürünleri (Büyük bir kısmı) kaliteli. Bugün işletmelerin birçoğu üçü bir arada ürünleri fahiş fiyatlarla kitlerken Starbucks'ta orta boy bir Americano'yu daha az bir ücretle içebilirsiniz. Üstelik granül kahve olmadığı için sağlıksız bir yanı da yok, bir de 11 kalori. Daha ne olsun. Ha sen gidip kahveyle alakası olmayan büyük boy White Chocolate Mocha içersen obez de olursun gider kusarsın da, o da ayrı bir konu. O nedenle artislik yapmaya hiç lüzum yok bence.

  • angelus  (03.09.14 23:19:45)
pahalı değil, aynı parayı verip içtiğin diğer yerlere göre (örn: kahve dünyası) kahve kalitesi daha iyi

tabi çekirdek kahvelerinden bahsediyorum diğer alengirli kahveleriyle alakam yok

ama gitmiyorum.
  • freebird5406_2  (03.09.14 23:21:29 ~ 23:24:35)
hic gitmedim.
bir kac kere arkadaslarim yalvardi ders calisalim diye yine gitmedim.ciktim otukene maneviyat ile orada calistim. zaten isin o kismi fail aq.

  • kutsalbok  (03.09.14 23:23:17)
Miktar-fiyat kıyaslaması yapıldığında hiç de pahalı değil. Normal bi kafede bi bardak kahveye 5 lira veriliyor ortalama. Starbucks'ta kremalı şuruplu muruplu kocaman kahve 7-8 lira.

Ben seviyorum epey. Türk kahvesini hiç beceremiyorlar o ayrı. Ama genel olarak hastasıyız.
  • kaffle  (03.09.14 23:24:28)
Hicbir sey dusunmuyorum. Hic gitmedim cunku. Gidecegimi de zannetmiyorum. Genel olarak, disarida bi seyler yiyip icmeyi pek sevmiyorum.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (03.09.14 23:25:07)
çalışanları çok cool. türkiye'de hizmet sektöründe çalışan garson ve türevlerinde pek göremeyeceğin bir incelik bir kibarlık var. amerikan insanında var bu özellikler daha çok. özel bir eğitimle mi bu hale getiriyorlar yoksa böyle olanları özellikle mi seçiyorlar açıkçası merak ediyorum.

tabii bu benim denk geldiğim 3-5 şube için yaptığım bir genelleme. başkası başka şeyler söyleyebilir.
  • juninho77  (03.09.14 23:25:32)
öyle ahım şahım bir güzelliği yok. Bildiğin kahve işte.

  • oğlum çok zor lan  (03.09.14 23:26:50)
ben de küçük bir yerde yaşıyordum oğlum bi kahveye 7-8 lira verilir mi lan diye atar yapıyordum. sonra istanbul şartlarında hemen her yerde kahve fiyatlar 6-7-8 lira olunca dedim ki starbucks çok da pahalı değil o zaman. hem ben seviyorum lattesini, mochasını falan. la caffe miydi neydi onu da bi kaç denedim o da fena değil onunda fiyatları aynı mesela.

  • ruh i tibbiye  (03.09.14 23:30:56)
Turk kahvesi disinda kahve pek sevemedigim icin iceceklerine bayilmiyorum. Pasta boregi guzel ama denizasiri yerlerden donmus olarak geldigi icin aslinda yememek mi lazim emin degilim. Ama ortam bence gercekten cok iyi. Bi kahve al aksama kadar otur kimse rahatsiz etmez tepende dikilen garsonlar yok, ister kitabini oku ister laptop i ac calis. Kisin sicak yazin serin, rahat koltuklar. Ve musteriye servis ve saygi hat safhada. Zaten adamlarin oncelikli stratejileri de musteri memnuniyeti, bunun egitimini veriyolar. Herhangi bi cafeye tercih edilir bu ozellikleriyle.

  • saçdemeti  (03.09.14 23:34:02)
Gitmiyorum, kırk yılda bir gittiğimde de portakal suyu, soda içiyorum.

Sevmiyorum da, hiç hem de.
  • charlesbukowskiineksi  (03.09.14 23:38:19)
Seviyorum, sevmeyenlere saygı duyuyorum ama sevip de gidenlere neden bok atarlar bunu anlamıyorum kimse kimsenin beğendiği bir şeyi beğenmek zorunda değil. İnsanları içtikleri kahveye göre bile yargılamak gereksiz.

Kısaca, starbucks güzeldir. Ağzının tadını bilene...
  • amelie poulain  (03.09.14 23:46:58)
dandik amerikan kahvesine para vermem

  • en lüzumlusundan feyizli bir abiniz  (03.09.14 23:59:53)
seviyorum. kahveleri kaliteli. ama bence öne çıkan özelliği ortam. garson tacizi olmadan istediğin kadar oturabiliyorsun.

ama starbucks sevmeyenlerin, starbucks'a gidenleri de sevmemesi güldürdü.
  • Goldstein  (04.09.14 00:03:46 ~ 00:06:16)
kahvelerin bazılarını sevdim bazılarını beğenmedim. bir kahve alıp saatlerce oturduğum oluyor ders aralarında. termoslarını merak ediyorum. kasada küçük orta büyük deyince tall grande venti, beyaz çikolatalı mocha deyince vayt çaklıt moka diyen tiplere acayip sinir oluyorum. tuvaletleri de şifreyle girilmesine rağmen pis. ürünlerinin de bazıları pahalı, bazıları normal. 8/12/16 floz boyları. işte orta boy yarım litreye yakın kahve oluyor. öyle hesapla.

  • Lim5  (04.09.14 00:07:11)
Pahali degil ama ne esprisi var anlamadim bu starbucks'in. Iyi pazarlamislar ne diyim. Viyana'ya bile kabul ettirmisler kendilerini.

  • delifaruk  (04.09.14 00:07:20)
-haftada 4 gün giderim.
-kahvelerini severim.
-chai tea lattesine bayılırım.
-garsonlar anlayışlı.
-tek başıma gitmeyi çok severim.
-burada kitap okumaya bayılırım. (özellikle bebek, caddebostan, altıyol, bahariye(idi, kapandı) şubelerinde)
-arkadaşlarımla bir yere gitmek istersem o yer starbucks olur.
-tumbleri çok güzel.
-fiyatlar pahalı değil, ucuz da değil tabii ki.
-bazı şubelerinde ders çalışmak için özel odaları var. bkz. ortaköy sahil starbucks
-canım bir şey içmek istemediğinde bir şey almam ve saatlerce otururum. wifi ile -internetlerine bağlanırım. en ufak bir garson tacizi işitmem.
-sıkıştığımda en ufak bir çekinme hissetmeden tuvaletlerini kullanabileceğimi bilirim.

gibi gibi birçok madde. muhtemelen benden önce söylenmiştir bunlar. yorumları okumadım.
  • papillon7  (04.09.14 00:15:57)
Hergün 1 tane filtre kahve içiyorum ve çok seviyorum . Eger benim gibi salt kahve içersen hem pahalı değil hem de gereksiz kalorileri tüketmemiş olursun. Bu arada kahve sevmiyorsan da chai tea latteyi öneirirm

  • lilidance  (04.09.14 00:16:07)
mocha'sı vs güzel ancak filtre kahveleri beş para etmez. Ayrıca filtre istediğinde o gün ne varsa şansına onu içiyorsun.

kahve diyarı filtre kahve konusunda oldukça iyi (birde oreo frappe'si güzel)
  • air  (04.09.14 00:21:40)
kapitalizmin kalesi starbucks falan hep yalan hikaye. kapitalizmin daha ne kaleleri varken, starbucks a yüklenmek akıllı adam işi değil. şunu söyleyebilirsin kardesim, starbucks ve türevi tüm yeme içme zincirleri yerel tatları öldürüyor ve tektiplestiriyor, bu dogru. millet, starbucks'i statü simgesi yapmis, orada olmakla hava atıyor. bu da dogru. ama güzel kardesim, bak bir nesneye sahip olmak ve tüketmekle, o nesneye simgesel bir anlam yükleyip o simgeyi tüketmek cok ayri seyler. starbucks'ta olmayi abartip, agzini yaya yaya grande lütfen diyorsan ve bunun havasını atiyorsan, o senin mallığın, starbucks'in sucu degil.

starbucks'a girersin, kahveni icersin, oturur saatlerce rahatsiz edilme korkusu olmadan işini gücünü yaparsin, kitabini okursun. hatta ben yurtdisinda ve istanbulda bile, iş toplantilarini starbucks da yapanlari, özel dersi starbucks da verenleri gördüm. sonra kalkar gidersin. emin ol, yüzde yüz yerli bir işletmede içecegin kahveden daha lezzetlisini, daha ucuza ve bir arzunuz var mi abi tacizi olmadan içersin.
  • atmaca.ged  (04.09.14 00:23:31 ~ 00:29:38)
Filtre kahvesi (güne göre) genelde güzel. Tatlılarına vs. pek girmiyorum. Yiyecek bölümünü gereksiz derecede pahalı buluyorum zaten.

Kahve, kahve için pahalı evet. Fakat istanbul'da bir dışarıda bir kahve içmek için (bak nescafe değil, kahve) diğer yerler ile karşılaştırınca fazla değil.

Kahvelerden geri kalanları pek denemedim. Çoğu çok tatlı ya da acı olabilir. Doğrudur. Zaten her şeyi güzel olacak ya da her şeyi herkesin damak zevkine uyacak diye bir şey yok.

Bunun dışında
- çalışanlar daima güleryüzlü
- başına dikilme ya da kalkman için başka baskılar yok.
- uzun süre rahat rahat oturabiliyorsun.
- müzik güzel.

Kötü yanı Starbucks'a kahve içmek için değil "starbucks'a gittim" demek için gidenler. Bizim okulda bir kız vardı. Derse gelirken Starbucks'tan kahve alırdı (ya da bardak içi başka şeyle dolu olurdu bilemem) o kadar yolda o kahvenin sogumama imkanı yok. Sırf şekil.

Ha bu arada tchibo'nun kahvesi de çok güzel.
  • nawar  (04.09.14 00:49:08 ~ 00:52:02)
ürünleri dandik mi? nerde kahve iciyorsun cok merak ettim

  • bes  (04.09.14 00:50:46)
kahveleri aşırı kavrulmuş ve bayat diğer tüm kahve zincirleri gibi. yapacak bir şeyleri yok bu konuda tabii. ama uygun fiyatlı işte, yolunun üzerindeyse, canın istediyse alınır. şu soğuk alengirli olayları hoş hani sıcak havalarda. ama "şöyle bi kahve keyfi yapayım" dersen adresin başka yerler olmalı.

  • soso  (04.09.14 00:59:03)
starbucks olmasaydı acaba bu kadar kahveye düşkün bir bünyeye sahip olurmuydu müşterileri diye düşünüyorum.
çok kurumsal ve buram buram tüketim israfı bence.
hiçte merak etmiyorum nedense.
ve hiç bir zaman kahveye değil 7-8 tl, 4tl'den başlayan fiyatlarla bile sunulsa o parayı vermem.
nescafe candır.
evet kesinlikle önyargılıyım. ve bu tarz marka sadakati tüketimi konularında da yargılarımı kırmayı hiç düşünmüyorum.
  • vesika  (04.09.14 01:38:07)
"ürünleri dandik" kısmına çok güldüm. neye göre dandik? adamlara 25 yıllık lagavulin versek, sırf tadını sevmediler diye dandik diyecekler :/

starbucks türkiye pazarında işini hakkıyla yapan birkaç kahve firmasından biri. bu gözler "filtre kahve var mı?" diye sorduğunda espresso çekip üstüne su koyan, "böyle olunca filtre oluyor" diyen baristalar da gördü :/
  • gregory  (04.09.14 03:10:56)
4 sene öncesine kadar hiç gitmemiştim. Şimdi kahvesinden çok rahat rahat oturulan, kimsenin karışmadığı bir mekan olmasından dolayı tercih ediyorum. Bence çok akıllıca bir politikaları var.

  • arnold schwarzeneger  (04.09.14 09:09:35)
Cevapları okuyamadım da starbaksa pahalı diyen insanlar var mı hala ya. Gayet makul boyuttaki kahveye 7 tl vermek özellikle İstanbul'da herhangi bir kafeye oturacak bir insan için oldukça makul.

Üstelik başınızda dikilen "hadi artık kalksa da gitse" diye bekleyen tacizkar tipler yok. Ürünleri de dandikse o fiyata alternatif olarak nereyi tercih edeceksin onu da bilmiyorsundur :D
  • pandispanya  (04.09.14 09:15:14)
Ben de kesinlikle gitmem diyordum, sonra çok sevdiğim bir arkadaşım kolumdan tutup götürdü. Kahveli pastasından aldık, beni nasıl ikna edeceğini iyi biliyordu... Bir de vanilyalı sütlü filtre kahvesinden aldık. O günden beri severim. F/p olarak gayet uygun bence. Kafa dürten garsonlar da yok, mis.

  • blues buzz  (04.09.14 09:37:26)
bak hala aynı argümanla gelenler görüyorum, bir durun arkadaşım :D

hala starbucks'a statü simgesi demeyin yahu. kadıköy'de dandik bir kafeye otursan 7-8 tl'ye üçü bir arada içiyorsun. başka şehirleri bilmem ama istanbul böyle.

yiyecek ürünlerini de manyak değiller herhalde burada üretiyorlar. o yabancı markalı gördüğünüz sodalar bile zaten türkiye'de üretiliyor artık. (çoğu bira markasının dahi türkiye'de fabrikası varken soda çok basit kalıyor tabi) kek, börek, simit zaten burada üretim. eskisine nazaran bu ürünleri de daha ucuz.

çalışanları çok iyi eğitilmiş ve çalışan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla işlerine çok bağlılar. benzer bir eğitimi caribou denedi ama beceremedi. (bir de eğitim belgelerini tercüme ettiydim o kadar, okumadılar mı naptılarsa?)

he dersen ki gidiyor musun diye bana, "ayy mutlaka bir kahve içmeliyim" insanı olmadığımdan, en iyi alternatif olmadığı sürece gitmiyorum.
  • pokerface  (04.09.14 09:49:54)