Kaza - Olaylar olaylar

Dün mesai çıkışı Korupark AVM'ye gidiyordum (Bursa). Kırmızı ışığa geldiğimde, önümde yüklü bir kamyon olduğu için arada mesafe bırakarak, durdum. Bu sırada dikiz aynasından arkaya baktım, bir bayan yavaşlayarak bana yaklaşıyordu. Ancak onun arkasından beyaz bir Jetta acı bir fren sesiyle yaklaştı ve araba spin atarak hem arkamdakine hemde onun yanındakine çaptı. Çarpmanın etkisiyle kadının arabası hareket etti ve tam bana çarpacakken ben önümdeki boşluktan yararlanarak, kamyonun dibine kadar girdim. Kadın bu esnada frene bastı ve bana çarpmadan tekrar durdu.

Hemen indim arabadan ve önce kadına sordum iyimisiniz diye, cevap bile vermedi (abla mini şortluydu bu esnada). Daha sonra jettayı kullanan adamın yanına gittim, gözünün altında kanama vardı, hemen bir kişi daha geldi ve adamı çıkarıp kaldırıma oturttuk. Bu sırada ben 112'yi aradım. Ama bir baktım kadın bindi arabasına gidiyor. Halbuki arabasında maddi hasar vardı. Ancak o esnada yaralının ailesine ve iş yerine haber vermeye uğraştığımdan kadına hop dur gitme falan diyemedim. Ancak plakasını aklıma yazdım. Bu esnada adam başladı ağlamaya, beni işten çıkaracaklar vs. diye. Üzüldüm amk. Adamın telefon duvar kağıdında kızının resmi vardı, hemen adamı sakinleştirmek için, boşver dedim bak Allah seni kızına bağışladı daha kötüsü olabilirdi, mala gelsin vs.

Bu sırada ambulans geldi, Allah'ı var 3-4 dk içinde geldi ve adamı aldılar. Sonra içimden dedim piotr artık gidebilirsin. Neyse korupark atmlerinden para çektim, ve çıktım, bu işlem yaklaşık 10-15dk sürdü. Koruparktan çıkarken tekrar kaza mahalinin yanından geçmem gerekiyordu. Baktım polis vs gelmiş, ama kaçmasaydı en önde olması gereken abla en arkada duruyor, geri dönmüş ama üzerindeki şort da gitmiş, jean ile gelmiş. Tekrar durup sen niye gittin geri geldin vs. diyecektim ama burnumu sokmak istemedim. Kadından çok pis kıllandım. Bu da böyle bir anımdır, aslında soru yok ama soru olmazsa adminler siler, o yüzden sorum şu;

Durup, olaya tekrar müdahil olsamıydım?

tekrar müdahil olmana gerek yok. kadında suç sıfır. hani yalan söyleyecek bir durumu yok- senin şahitliğine gerek yok- her şey ortada.
diğer ihtimaller;

1- kadın fena heyecan ve korku yaptı, kendini bilmeden eve gitti, sakinleşti ve döndü (şok anında çok normal).

2- kadının arabasında sakladığı birşey var onu bıraktı döndü.

3- kadın kocasına/yakınına/arkadaşına durumu anlattı, "deli misin hemen dön oraya" dediler ve döndü.
  • brotha b  (02.09.14 14:22:07)
Ehliyeti olmasa, alkollü olsa vs kadın geri gelmezdi bence.
Ya da yerine aynı araçla kendine benzer biri gelirdi.

Kıllanacak bir durum yok, kadın zaten mağdurmuş bu durumda.
Müdahil olsan da bir şey değişmezdi.
  • cakabo  (02.09.14 14:24:23)
kadının bir suçu yok, endişeye gerek yok :) müdahil olmaya gerek yokmuş. yukarıda da söylendiği gibi heyecanlandığı için kaçmıştır, biri de onu olay yerine geri yollamıştır.

  • fakyoras  (02.09.14 14:29:01 ~ 14:29:37)
Alkollu olabilir ve ikizini göndermiş olabilir.( ev arkadaşımın copy paste bir ikizi vardı.böyle bir durumda değişim yapabilirler.)
Hasarlı bir araç ile birşey demeden gitmesi mantıklı değil.ne yapacagını bilemeyen arkadaki adam gibi ağlar.
Ama tabi kimsenin günahını almak istemiyorum.
BenZeri bir olayı ben de görmüştüm zamanında ama takipçisi olmuştum.
  • sapkasiz cikmam abi  (02.09.14 14:56:18)