İkinci kez üniversite okuyan var mı?

Varsa eğer, pişman mısınız? Yanıtınız evetse, neden? Hayırsa, size neler kattığını ne gibi faydaları olduğunu söyleyebilir misiniz lütfen?

2. bitti. memnun muyum evet. pişman mıyım kısmen... ilkini bıraktığım için pişman mıyım asla.

  • rubiks cube  (31.08.14 19:50:10 ~ 19:50:36)
Değilim. İstediğin şeyi yapmak, hayalini gerçekleştirmek olarak bakabilirsin. O işi de yapmana gerek yok mesela içinde hep felsefe okumak istemişsindir. Ama şartlar elvermemiştir. Güzel Sanatlar okumak istemişsindir olmamıştır. İçinde kalacağına oku. Sonrasına sonra bakarsın.

  • secilmis uye  (31.08.14 19:54:17)
var. bıraktığım bölüme devam etseydim iyi maaaşlı bir işim olurdu fakat sevmiyordum işkence gibiydi :D şimdi güzel sanatlar fakültesinde okuyorum türkiye'de gsf mezunlarının durumu belli aç gezicem belki uzun bir bir süre ama sevdiğim sanat dalıyla uğraşıcam ömrüm boyunca :D pişman değilim.

  • tirt star  (31.08.14 20:04:39)
seneye görücem bunu. umarım aynı bölümü kazanmam yine:)

  • geberix  (31.08.14 20:16:54)
eğer sorun 2 üniversite okumak değil de ilkini bırakıp 2.yi okumak ise kesinlikle pişman değilim. sorunlu bir aileden kaçmak için denk gelen yerleştirmeyle direkt evden çıktım kimya bölümü okudum 2 sene. okulla işi beraber götürüp kafama koyduğum gibi sonrasında okulu bırakıp güzel sanatlar fakültesine girdim. hatta erasmus falan yaptım oh olsun. okulum bitti, 7 sene üniversite öğrenciliği yaptım 2 senedir de bir şirkette şahane bir işim var güzel sanatlardan bölümümle ilgili. yine olsa yine istemediğim bölümü yarıda bırakırım. eski bölümümden birsürü arkadaşım ben 2.yi bitirirken istemedikleri bir bölüm okuduklarından hala okulu uzatma derdindeydi, mal mal işler yapıyorlardı. insanlar üniversiteye girerken maalesef yeterince bilinçli olmuyor bizde. keza aileler de öyle. nereden para gelir, nereden boşta kalmaz ona bakıyorlar. ama istemedikleri işi yapıp emekli olana kadar 40 küsür yıl çalışmak var sığır gibi, kafalar sebzeye dönmüş şekilde küfrede küfrede geçirilmez bir ömür. gerekirse zaman zaman aç da kalırım, işimden alakasız yerlerde çalışıp karnımı doyuracak parayı kazanırım ama istediğim işle ilgili bölüm okumayı tercih ederim. eğer işiniz illa üniversitede bölümü okumayı gerektirecek bir şey değilse oh ne ala. daha da iyi. secilmis uyenin dediği gibi de olabilir her ne kadar güzel sanatlarla uğraşsam da sosyoloji veya felsefe okumak isterdim üniversitede, ilgimi çekiyor neticede. ama bunu yapmak için de gsfyi bırakmazdım. daha saçmalarım ben. neticede eğer ikinciyi okumak gibi bir fikrin varsa kafanda iyi değerlendir ne istediğini, ikincisini istiyorsan düşünmeden bırak.

  • rakunzelll  (31.08.14 21:08:20)