Kaş'ta kesin yap dediğiniz şeyler

Listeyi alayım. 3 günüm var. Şimdiye kadar çoğu tatilimi Bodrum'da geçirdim, deniz kum güneş eğlence modunda takılıyorum. Bu sefer biraz daha sakin olacak sanırım. Tavsiyelerinizi beklerim.

Buzlu badem yiyin (şaka değil).

  • nereye bu gidis  (29.08.14 13:50:59)
Limanağzı'na gidin.
Aracınız varsa sabahın köründe Kaputaş'a gidin, bir iki saat sonra aşırı kalabalık olacaktır.
Bol bol kafa dinleyin. O kadar sakin ki, siz de şaşıracaksınız.

Edit: Bir de korkmuyorsanız dalış deneyin. Baya değişik bir dünya, imkan varken denenmeli kesinlikle.
  • saygilarefendim  (29.08.14 13:55:11 ~ 13:58:42)
Araba varsa kaputaş plajına gidebilirsiniz. Çok güzel bir yerdi geçen sene gitmiştik.

(bkz: kaputaş)
  • murty  (29.08.14 13:57:20)
Tekne turu yapın mutlaka bir gününüzü ayırın .

edit: Nereid meyhanesinde mezelerle doyun uğramadan gelmeyin.
Dejavu'da günbatımı bir de.
  • amelie poulain  (29.08.14 13:57:25 ~ 14:09:46)
Kekova turu +1

  • by the power of grayskull  (29.08.14 14:06:21)
adalar turu
limanağzı-kaputaş plajı ziyareti

  • bradshaw  (29.08.14 14:08:38)
safari turu.
giorgios barın yanındaki yere gidin konuşun. şöyle kısaca turu özetliyeyim, her şey ücrete dahil bu arada:
6-8 kişilik üstü açık jiplere doluşup bir köye götürülüyorsunuz. basit bir kahvaltı ikram ediyorlar (çok bir şey beklemeyin)
köyün yerli çocuklarından içi su dolu balonlardan satın almak zorundasınız(ücrete dahil değil 30 balon 5tl idi en son)
kahvaltı bittikten sonra arabaları bıraktığınız yerin orada su savaşı başlıyor. (diğer turların jiplerindekilerle) yol boyunca cephaneniz bitene kadar yolda su savaşı yapıyorsunuz, hatta hızını alamayan yerliler yol kenarından hortumla su falan tutuyor üstünüze :) (turun öncesinde poşet veriyorlar telefon cüzdan için, ağzını bağlayıp çantaya koymama rağmen biraz su geçirdi telefonum, bilginize) su savaşı cephane bitene kadar yol boyu sürüyor. sonra saklıkent'e gidiyorsunuz(kanyon içinde yürüyorsunuz, çamur banyosu vs. , sonrasında gizlikent'e gidiyorsunuz.(gizlikent tura dahil olmayabilir, sorarsınız (orman içersinde akarsunun ters yönünde yürüyüp sonunda şelaleye ulaşıyorsunuz)) sonrasında patara'ya götürüyorlar. en son da kaputaş'a götürüyorlar, deniz sonrası karpuz ikramından sonra kaş'a dönüş yapıyorsunuz. bu saydıklarım saat 10 gibi başlayıp akşam 7 gibi bitiyor.
su savaşı kısmı bizi en çok cezbeden eğlenceydi geçen sene. bizi gezdiren çocukla karşılaştık bu sene , su savaşı esnasında kaza yaşanmış o yüzden su savaşı iptal oldu ama tekrar yapılıcak dedi. sorup öğrenirsiniz.

derya beach'te mutlaka pizza yiyin. beach'te ne kadar güzel olabilir önyargısıyla gidip ağır göt olmuştum. efsane pizzaları var. hatta domuz ürünüyle aranız iyiyse domuz etli pizzaları da var.
  • yanginmerdiveni  (29.08.14 14:16:01)
kaputaj plajına mutlaka gitmelisin. bir de üçağız-kekova tekne turları var. bunu yapmadan dönersen yazık edersin 3 gününe :)

  • bahodilo  (29.08.14 14:25:46)
bir de aracınız varsa saklıkente gidebilirsiniz. demre varen yakın ilçelerden biri kaşa. orada da myra antik kenti ve noel baba kilisesi var. oralar da görmeye değer yerler. araç varsa gidiş geliş çok kolay olur.

  • bahodilo  (29.08.14 14:28:54)