dota2 e başlamak istiyorum, birkaç sorum var.

1) yeni başlayanlara önerileriniz nelerdir?
2) oyunu nerden temin edebilirim?
3) kurulum, server bulma konusunda yardımcı rehberler var mı?
4) bir ara beta key diye mevzu dönüyordu, bu oyunu oynamak için key girme zorunluluğu var mı? teşekkürler şimdiden.

1) Oyun içinde eğitim bölümleri mevcut, onun haricinde Twitch ( www.twitch.tv )'den canlı yayınları ve turnuvaları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

2) Steam hesabı oluşturarak Steam Client ( media.steampowered.com )'i bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. DotA 2 her yeni Steam hesabına ücretsiz ekli olarak geliyor. Steam hesabınız direkt DotA 2 oynayarak aktif hale gelmez. Sohbet, Profil vb. gibi özelliklere erişmek istiyorsanız "kredi kartınızı" kullanarak 1-2 dolarlık herhangi bir oyun alabilirsiniz. Bazı siteler ücretsiz Steam key oyunlar dağıtıyor. Gene onları yakalarsanız Steam hesabınızın kısıtlamaları kalkmış olacaktır.

3) Steam kütüphanenizden DotA 2'ye tıklayıp "YÜKLE" butonuna tıklıyorsunuz. Otomatik olarak download edilecektir. Yükleme tamamlandıktan sonra "YÜKLE" butonu "OYNA" butonuna dönüşüyor. Tıkladığınızda ufak yüklemeler yapacaktır. Ardından oyuna girebilirsiniz. Oyunda seviyenize uygun oyuncularla oynamaya başlarsınız. Sunucu vb. gibi bir olayı yok yani. Eşleştirme sistemi var.

4) Bkz. Cevap 2
  • synche  (17.08.14 14:54:00 ~ 15:01:12)
oyunun içinde eğitim diye bir bölüm var. gayet iyi anlatıyor. oradan öğrenmeye başlayabilirsin. ekşi'deki dota 2 başlığını önermiyorum, bilgilendirici yazılar çok nadir oluyor. ben de yeni öğrenmeye başladığım için bol bol okudum, sadece gereksiz tartışmalar dönüyor. sen başla, aklına takılan bir şey olursa buradan sorarsın.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (17.08.14 15:00:47 ~ 15:01:04)
ilk olarak botlarla oyna, oyunun mantığını kavra. daha sonra pvp atarsın. zamanla öğreneceksin.

  • mattiadestro  (17.08.14 15:43:31)
steam hesabım var şu an iniyor, sunuculara bağlababilir miyim? dota geçmişim var, aralarında çok fark varmı ?

  • cok iyi yol  (17.08.14 23:40:06)
sunuculara bağlanmak derken? steam'den dotayı kurduktan sonra normal oynuyorsun işte. sunucu falan yok. avrupa, rusya falan seçebilirsin istersen.

  • mattiadestro  (18.08.14 19:28:31)