Cilt bakımı sırlarınız ?

Düzenli cilt bakımına başlamak istiyorum.
Sabah akşam Yves Rocher pure system serisi kullanıcam. (temizleyici jel,matlaştırıcı tonik, bakım kremi, haftada 1 de maske)

Bununla birlikte ayda/2 ayda 1 de cilt bakımı yaptırmak istiyorum.

Cildim biraz yağlı ve siyah noktalar da var az miktarda. Şimdi porselen görünüme en yaklaşabilmek için cilt bakım merkezi araştırıyorum.

Sizin tavsiye edeceğiniz güvenilir bir yer var mıdır? (Beşiktaş/Kadıköy civarı)
Boğaziçi tıp merkezine ya da benzer bir sağlık merkezine gideniniz oldu mu, daha profesyonel göründü bana, güzellik merkezlerine kıyasla.

www.bogaziciestetik.com/tr/cilt-bakimi.html

Tüm tavsiyelere açığım :)

bence bunun için en doğru başlangıç dermatologa gidip sana özel bir seri tavsiyesi vermesi.

yves rocher sonuçta ne kadar iyi olursa olsun kozmetik bir ürün, dermatologlar direkt dermokozmetik ürünler önerdiği için o kadar paran boşa gitmeden en doğru başlangıcı yaparsın.
  • neferkitty  (15.08.14 13:11:07)
son on yilda tonlarca cilt bakimi urunu ve ilac kullanip bir suru dermatologa gittim.
dermatolog anlasmasi oldugu firmanin bakim urunlerini yaziyor. onu gec.

iyi bir cilt icin sadece cilt bakimi ve urunlere degil yiyip ictigine, yasam tarzina, uyku saatlerine, stres seviyene, hormonal duzenine de dikkat etmelisin.
cildinin porselen gibi olup olmamasi cogunlukla genetik. bazi insanlarin tertemiz cildi de olsa porselen gibi durmaz. bu bir standart veya hedef olmamali. hedefin kendi cildinin ulasabilecegi en iyi nokta olmali.

cilt bakimi yapan dermatologlar var, illa yaptiracaksan oyle bir yer bulmani tavsiye ederim. ben cok ise yarayacagini sanmiyorum, bence o kadinlarin kendini rahatlatmak icin yaptirdigi bir sey.

yves rocher cok iyi bir marka degil. dermokozmetik oneririm ama vichy gibi ici kimyasal dolu markalari tavsiye etmem. icinde paraben, SLS, aluminyum, parfum barindirmayan urunlere yonel.

cildin yagli diye cok sert urunler kullanma, simdiki halini arar hale gelirsin. her gun jelle yikamaya gerek yok cok kurutma, tonikle silip nemlendir.
aklima gelenler boyle.
  • lily briscoe  (15.08.14 13:20:13 ~ 13:21:07)
Pahali markalar kesinlikle sana iyi gelecek diye bir sey yok, ayni ürünün etkisi herkeste ayni olmuyor. Ayrica evet yedigine ictigine dikkat etmiyorsan yaptirdigin cilt bakimi da bosuna. Ozellikle bol bol su icmenin cok etkisini gorursun.

Bir de ben bu aralar haftada 1 kez kil maskesi yapiyorum, kesinlikle yararli oluyor.
  • dust in the wind  (15.08.14 13:48:44 ~ 13:50:38)
her ürün herkese olmuyor, deneye yanıla buluyor insan. gereğinden ağır ürün kullanırsan bir anda yüzün daha yağlanır sivilce çıkar, kimi üründeki kimyasallar cildini tahriş eder, kimi bilmemnapar.
bir anda 5 ürün birden kullanmaya başlamak da cildin doğal yağ dengesini bozar, cilt iyice laan iyice yağ salgılayayım kendimi savunayım der.
30 yaşından küçükseniz hele, yapacağınız şey bir temizleyici jel, bir nemlendiriciden fazla olmasın bence, dermokozmetik markalar bile cildi yoruyor.
siyah noktalar için de gidip bir siyah nokta çıkarıcı alın aparat var böyle haftada bir banyodan sonra burnunuzun üstünde çok bastırmadan gezdirin.
bir de herkesin gözenek yapısı şuyu buyu farklı, herkes porselen olamıyo öyle.
  • alice practice  (15.08.14 14:27:01)
Madem her türlü tavsiyeye açıksın;
yediklerine içtiklerine dikkat et,
Bol su iç,
Strese girmemeye çalış.
Makyaj temizleyicin kaliteli olsun,

Yani kimyasal ürünlerle cildinin doğal yapısına müdehale etmektense, cildine zarar verme yeter.
mesela kil maskesi birine çok iyi gelebilir ama senin cildini kurutabilir, cildin de "noluyo ya kurudum kaldım" diye iyicene yağ salgılamaya başlayabilir, eskisinden kötü olabilirsin.
  • innerbliss  (15.08.14 14:47:25)
@for day to break +1

  • fuckerlove  (15.08.14 15:03:36)
sadece 1 cilt dokturu nilera sabun vermişti bana yeterli olur diye.
ama onun dışındakiler hep nereyle anlaşmalılarsa onların ürününü verdiler.

  • durgunfoton  (15.08.14 15:12:46)
Arkadaşlar size bir sır vereyim madem :) Temizleyicim ve toniğim bittiği için ve yenisini almak istemediğim için bir süredir yüzümü normal suyla yıkıyorum. duru su bildiğiniz. haftada 1 kere de acnecinamide'in peeling mendillerinden kullanıyorum. Geçen gün gül suyu katıp buhar yaptım çok iyi geldi. akşamları yatmadan ve sabah çıkmadan önce kızılay doğal maden suyuyla yüzümü yıkıyorum. sonuç beni tatmin etti. öncesinde cansız ve gözeneği bol olan bir cildim vardı, sabahları 1 kilo yağ ile uyanırdım yüzümde. şimdi tertemiz maşallah. kasmayın kimyasallara boş yere :)

  • fuckerlove  (28.08.14 15:23:48)