dolunay etkiliyo muymus hayatı

Merhabalar biraz kafa dagitmalik bi konu oldu, sagda solda bazen duyarim dolunay olduğu gunler insan vucudu degisik tepkiler veriyormus gibilerinden iste ortam daha gergin felan oluyormus, ne dusuyonusunuz var mi şahit olan yoksa zirvalik mi?

bana zırvalık gibi geliyor.

  • oğlum çok zor lan  (10.08.14 21:25:21)
saçmalık tabii ki.

  • xenophobe  (10.08.14 21:25:47)
daha asabi oluyormuşuz, bir de bir astrolog söylemişti dolunay zamanlarında daha çok yemeye meyilli oluyormuşuz. diyet yapanlar en çok dolunay zamanı isyan ediyormuş :)

  • rock n roll  (10.08.14 21:26:40)
Dolunayda daha fazla suç işleniyormuş, erken doğumların sayısı artıyormuş ama bilimsel olaraka kesin bir bulgu yok.

  • innerbliss  (10.08.14 21:30:01)
Medcezir diye bir cekim gucu varsa demek ki.

  • mandalina kokusu  (10.08.14 21:30:02)
dolunaya göre tüylerini alan kadınlar var. kadınlar kulubunde yazıyorlar. işe yaradığını söyleyen de var.

  • elorelia  (10.08.14 21:31:46)
Kardesim cok etkileniyor. Astrolojiye filan da inanmayan bir tip ama ne zaman dolunay olsa gerginlesiyor. Kurtadam mi isirdi napti :/

  • cezzar dede  (10.08.14 21:52:38)
az evvel popular science dergisini aldım. soru & cevap kısmında "neden bazı insanlar sivrisinekleri çeken bir mıknatıs gibidir" diye sorulan soruya verilen cevapta sivrisineklere çekici gelen faktörlerden biri olarak dolunay da yazıyor. dolunay olduğunda insanlara daha yüksek enerjiyle saldırırlarmış.

belki insanlarda da vardır böyle bir şey. doğruluk payı olabilir.
  • efreet sultan  (10.08.14 22:02:30)
bilimsel kökenini bilmiyorum ama köpeciğimiz dolunay olduğunda daha gergin oluyor. kurtlar falan görüyor da uluyor diyecekseniz ama bizimki ev köpeği camdan falan görme imkanı yok yani. dolayısıyla bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

  • paltar yuyan masin  (10.08.14 22:21:36)
@efreetsultan dün gece ilk defa sivriler yüzünden uyuyamadım, inansak mı ki?

  • azizakin  (10.08.14 22:30:33)