bulgurlu nasıl bir semttir?

selamlar beykoz merkeze atandım, haftanın 3 günü yüksek lisans meselesinden ötürü karşıya geçmem gerekecek o yüzden üsküdar merkezi gözüme kestirdim ancak kiralar almış başını gitmiş, bulgurlu tarafında biraz daha uygun ve temiz evler mevcut gördüğüm kadarıyla nacak burada yaşam nasıldır, ulaşım güçlüğü var mıdır bilememekteyim, bilgi sahibi olanlar olumlu olumsuz özelliklerini söyleyerek yardımcı olabilirler mi? sanırım buradan beykoz'a giden otobüsler mevcut ve araba almak istesen de bu üsküdar merkeze göre kısmen daha rahattır sanırım değil mi? teşekkürler.

kavacıktan da ev bakabilirsin sanırım.hem karşıya geçmesi de kolay olur.

  • proustun bir aski  (06.08.14 12:36:20)
Proust davutpasa'ya gecicem biraz uzak kacar galiba

  • hocam fazla egon var mi  (06.08.14 12:37:36)
birinci köprüye yakın bir yer daha uygun o zaman , doğru.bulgurlu'dan beykoz'a 15bk otobüsü var.ya da kavacığa geçen bir otobüse binip kavacıktan beykoz'a geçebilirsin.arabanla geçersen o da rahat olur.

  • proustun bir aski  (06.08.14 12:49:06)
Ailesinin evi Libadiyede (Bulgurlunun komşusu) olan biri olarak diyim ki Bulgurlu eski tip mahalle havasında 5-6 katlı bir yerdir. Sakindir ve çok merkezi bir konumda olan Bulgurlu Kavşağını barındırır. Araba varsa süper. Otobüsle komşusu Libadiyeden 15 dakikada Beşiktaşa geçebilirsiniz :)

  • jesterdvine  (06.08.14 12:51:59 ~ 12:57:21)
Bulgurlu'da biraz "mahalle baskısı" olabilir. Ata 2 sitesini öneririm. İki köprüye de Beykoza da yakin.

  • old possum  (06.08.14 12:58:01)
Kadıköy, üsküdar, ümraniye, taksim, beşiktaş' a tek otobüsle ve en fazla yarım saatte ulaşırsınız. Mahalle baskısı filan yok nereden çıkarıyorsunuz 15 senedir burada oturuyorum site içinde, kim kime dün duma. Beykoz arabası da Cok sık geçer. Markettir dışarıdan yemek istemelik yerdir oldukça fazla etrafta. Özellikle bulgurlu caddesine yakın yerlere bakın, libadiye caddesi üzerini de dusunebilirsiniz.

  • kaymaktutmayansicaksut  (06.08.14 13:12:29)
hiç lafı dolandırmadan söyleyeyim: boktan bir yer.

  • sir gawain  (06.08.14 13:20:29)
prensip olarak ve haklı bir genelleme yaparak söyleyebilirim ki; belediye başkanı akp li olan yerler sıkıntılı. bulgurlu nun pek avantajı yok. siteler hariç tipik istanbul alt-orta varoşu. bir sorun çıkar mı dersen çıkmaz. sex partisi mi vereceksin. ne bileyim içip içip sokaklarda bağıracak mısın ama beykoz'a da uzak davutpaşa'ya da.

  • mr fusion  (06.08.14 13:47:35)
bulgurlu'dan beykoz'a 15BK ile hızlı gidip gelebilirsin direk otobandan.
bulgurlu 2 köprüye de yakın bi yerdir. üsküdar'da gözükmesine rağmen ümraniye'de sayılır. bulgurlu'da siteler nezihtir. öyle aşırı muhafazakar bi yer değil. tabi şöyle bi şey var, ara sokaklarda apartman altları full cemaat evleri. cemaatin de merkezidir bu bölge.

  • widee  (06.08.14 14:03:05)
Bulgurlu'da cemaat evleri çoktur arkadaşın dediği gibi. Ama Ümraniye, Beykoz, Üsküdar içinde hoş bir bölgedir.
Fakat Kavacık'tan da Davutpaşa'ya 500T aracılığıyla gidebilirsin(Cevizlibağ-41AT) Zaten Bulgurlu'dan da tek otobüsle gidemezsin ki Davutpaşa'ya. En azından iş yerine yakın olursun Kavacık'ta olursan.

  • alliswell  (06.08.14 14:27:28)