Tramvay'da taciz videosu

Çoğumuz izlediği şu tramvayda taciz videosu var alkislarlayasiyorum da: alkislarlayasiyorum.com
Diğer haber siteleri milliyet, cumhuriyet ve birsürü site bilemne de bu haberi kullanıyor ve yayınlıyorlar. Fakat adamın yüzünü mozaikliyorlar, sansürlüyorlar. İyi de videoda işin esprisi zaten adamın ifşa edilmesi. Bu siteler adamın yüzünü niye sansürlüyorlar? Tacizciyi ifşa etmek suç mu?

anayasaya göre başkalarının gizlice ses veya görüntüsünün alınması suç olarak nitelenir. olası sorun, şikayeti önlemek için mozaikliyorlardır. ama bazı benzer haberlerde suratı gözüktüğü de oluyor. ona nasıl izin veriliyor bilmiyorum.

  • ontheroad  (28.07.14 02:35:59)
bariz olarak ne yaptigi ortada olsa dahi ifsa edilmeye calisilan kisi o sirada fren yapti, diger adam dengesini tutundu bana yaslandi, ben sucsuzum ama beni tacizci diye lanse edip beni hedef gösteriyorsunuz diyerek hukuki anlamda sizi ugrastirabilir. dandik bir siteye ya da kullanici yüklemis diyerek siyrilabilecek bir siteden sonuc gelmez, ancak milliyet su bundan sonuc gelebilir.

@ontheroadin dedigine ek olarak ekleyeyim dedim.
  • wiillii  (28.07.14 02:47:53)
O görüntüler montaj lan, adamın üstüne oynuyorlar, paralel yapı, İsrail malı v-pills'lerin suçu bu:)

  • neck_and_neck  (28.07.14 09:23:43)