hiç sudoku yapmayı denediniz mi?

çözmeyi demiyorum, bizzat yapmayı? ben bunun imkansız olduğunu sanıyordum, insan eliyle değil de bilgisayar yardımıyla yapıldığını varsayarak konuşuyorum tabi. daha önce 1-2 kez denemiştim ama hep tıkandım bi yerde. az önce tek denemede yaptım lan. denediniz mi daha önce bunu merak ettim.

edit: isteyen varsa gönderebilirim, belki bi hata vardır.

gönderir misiniz bakayım hata var mı?
ben yapmadım.

  • gadasiz  (23.07.14 11:24:56)
niye imkani olmasin hocam.
bir seriyi doldurucaksin, sonra numaralari degistirerek bir altini, bir altini bir altini derken zaten dolucak 9a 9.
sonra da zorluk derecesine gore istediklerini tutup digerlerini eleyeceksin.
  • brawler  (23.07.14 11:34:16)
hiç yapmadım ama çok zor olmamalı, önce full dolu halini hazırlayıp istediğin kısımları silmen yeterli. Dolusunu hazırlamak da çok zor değil. her satırın aynı harf aynı sırada olmayacak şekilde permütasyonunu alıp alt alta yaz.

  • yakuza123  (23.07.14 11:36:45)
imkansız demedim zaten, öyle olduğunu sanıyordum. daha doğrusu makine yardımı ile yapılıyordur diye düşünüyodum ki çoğu öyleymiş zaten. yalnız dediğiniz kadar da basit değil diye düşünüyorum @brawler ve @yakuza123.

@gadasiz, bu da sana gelsin:

not: hata var deme ne olur :)

edit: basit diyen arkadaşlar, 10 dakikanızı ayırıp yapabilir misiniz. deneme amaçlı sadece.

edit2: yapamadılar galiba.
  • lionel andres  (23.07.14 11:59:56 ~ 13:32:37)
Denedik ve canımız çıktı. Dinamik Programlama Modellerine girmek zorunda kaldık. Belki de öyle yapılmıyordur da bizim bildiğimiz yol oydu. Bir de bunun kolay-orta-zor düzeyleri oluyor; biz hazırladığımızın hangi düzeyde olduğunu da bilmiyorduk. Eğlencesine uğraşalım dedik. Çok zor iş.

  • aychovsky  (23.07.14 13:04:58)
az önce bir kez daha denedim yapmayı ve yine yaptım. demek ki yapılıyormuş ama tabi ki bu işte amatör olduğumdan zorluk derecesini vs. ayarlamam mümkün değil. ben sadece zevkine yapmaya uğraştım ve yaptım. ayrıca çözmek kadar zevkliymiş yapmak. bu da ikincisi:

895 746 321 (hata olabilir, göz ucuyla kontrol ettim sadece)
  • lionel andres  (23.07.14 13:27:51)
abi yapmak zor değil pek, ama işte tam uygun şekilde silmek beceri.

  • yakuza123  (23.07.14 14:56:55)
Bunu yapmak gercekten kolay. Aritmatigini oturttman yeterli.

En fazla 5 dakikani alir mantigini kavradiysan eger.

Bir ust seviye olarak samueay sudoku yaomani onereyim o halde. Bu da 3x5=15 dk almali en fazla
  • reanarchy  (06.08.14 23:07:59)
@reanarchy, samuray sudoku ne abi?

e: he tamam. o da kolay. yapıyorum artık.
  • lionel andres  (06.08.14 23:11:17 ~ 23:21:09)