evde doğuran sokak kedisinin yavrularından sahiplenmek isteyenler

evet devamlı eve izinsiz giren,devamlı çıkardığımız sevgili sokak kedisi 1 saat önce emeline ulaştı ve 6 yavrusunu salonda koltuğun arkasında doğurdu.linkte fotoğrafını paylaşıyorum,sahiplenmek isteyen olursa beşiktaş ta ikamet ediyoruz.bugünü geçirsin yavrucaklar,gözleri açılsın yarın sokağa bırakacağız. buradan benimle irtibata geçebilirsiniz.

www.flickr.com

admin e not: biraz üstte kalabilir mi?

gozlerini acmasi 1-2 hafta surer yavrularin.

anne guvenli bulmus, size guvenmis ve evde dogurmus. yavrularin sutten kesilmesi de en az 2 ay surer.

anladigim kadariyla evde buyusunler istemiyorsunuz ama yandiniz (:
  • elxa  (19.07.14 13:41:04)
evde besleyemeyiz.yazıktır günahtır hemen atmayalım dışarı dedik minnacık yavrular ölür,başka kediler köpekler zarar verir fln filan diye vicdan yaptık ama bırakıcaz yani dışarı mecbur.evde kimse yokken duramazlar :/

  • limonlufiruze  (19.07.14 13:45:48)
Ne yaparsanız yapın 1 günlük yavruları annesinden ayırıp sahiplendirmeye çalışmayın, dalga mı geçiyosunuz yaşama şansları sıfır annesiz. Hepsini anneleri ile beraber götürüp en yakın parka bırakın, sahiplendirilmelerine 2 ay var daha.

  • pazardanaldimbirtane  (19.07.14 13:58:08)
bir güzellik yapın, iki ay sıkın dişinizi. bahçeniz varsa bir süre sonra oraya bir alan da yapabilirsiniz. bu arada da sahiplendirebilirsiniz kedileri.

  • jaaaccckkk  (19.07.14 14:29:12)
ay yazık bari 2-3 hafta kalsa sizde sokağa koymayın güvenli yerde olsunlar

  • buiret  (19.07.14 14:31:06)
oyy yarın sokağa bırakmayın :(
balkona şeyapsanız belki?

  • icemint  (19.07.14 14:33:39)
Sana kumla mama gondereyim kalsinlar iki ay evde he? Hem yalniz kalabilirler gayet merak etme. Dagitmazlar da ortaligi.

  • Solem  (19.07.14 14:33:59)
Ya ölürler sokakta. Farkında değilsiniz herhalde? Ayrıca annelerinden ayrılmamaları gerekiyor, annelerinden ayrı yaşama ihtimalleri çok çok düşük süt tozuyla falan bile.

  • mutlusismankedi2015  (19.07.14 14:46:15)
hepinize çok teşekkürler, çok düşüncelisiniz de bakma imkanımız yok onlara.sahiplendirme ile ilgili olarak da;bilgim olmadığından onlar için daha iyi olur düşüncesiyle sordum.balkona koyduk şimdilik ama mamaydı kumdu onla ilgilenecek kimse yok.hadi dışarı bırakmayalım desek o yavrulara anne kendisi bakabilir mi? balkonda dursalar sadece ben sadece sularını koysam falan?

  • limonlufiruze  (19.07.14 14:49:31)
Anne bebeklerine elbette kendisi bakar, sadece bi kap mama ve su bırakmanız yeterli anne için.

  • pazardanaldimbirtane  (19.07.14 14:58:10)
Balkonda durabilirler ama güneşten kaçabilmeleri için bi yer ayarlaman gerek balkonda üstü kapalı olması lazım. Yoksa sıcak çarpar. Mamayı suyu da dert etmene gerek yok akşamdan akşama bakman yeter.

  • Solem  (19.07.14 15:01:34)
Balkondan da dusmesinler önlemini al.

  • rayde  (19.07.14 15:07:21)
kutudalar zaten, güneş direk gelmiyor balkona

  • limonlufiruze  (19.07.14 15:25:06)