israil'in filistine saldırıları hakkında

israil halkı ne düşünüyor acaba?

onlar da bolunmus durumda. karsi cikan da var. oh olsun diyen de.

  • mayeskuel  (17.07.14 21:30:23)
öncelikle bunu daha önce konuşmuştuk: eksiduyu.ru :)

maalesef insanlığa sığmayacak derecede bir politika izliyor israil ve yine maalesef "medeni", "çağdaşlığın zirvesi" diye tabir ettiğimiz büyük ülkeler dahi buna göz yummakta. bir avuç yahudi tüm uluslararası arenayı umursamayarak elini kolunu sallla sallaya masumları katlediyor.

ve hala da sırf müslüman oldukları için gerek ulusalcı kesim, gerek sanal alemdeki ekşici tipteki kullanıcılar bunu filistinlilere reva görüyorlar. sahilde oynayan masum çocukları bile öldürecek derecede gözü dönmüş bu pislikler hakkında bir de şöyle bir başlık açılmıştı:
(bkz: israil'in yaşam hakkına daima saygılı olması)
  • m e b  (17.07.14 21:41:12)
saldirilar bayagidir surdugune gore illa ki desteleyen var. soyle dusun, Turkiye'de Suriye ile savasmayi istemeyen milyonlarca insan var. Ancak savas yanlisi da bir o kadar var.

  • fortisvita  (17.07.14 21:41:30)
@free kara:
zaten yanlış her yerde yanlıştır, onu savunan yok.
filistin'de yaşananlar, doğu türkistan'da yaşananlar veya dünyanın herhangi bir bölgesinde yapılan katliamlar, dile getirdiğiniz bağımsız bir gerçekle silinmiyor.
  • m e b  (17.07.14 21:50:59)
@freekara Müslümanların yaptıkları katliamdan kastın ne ?

  • monty python  (17.07.14 22:11:10)
@freekara
anıyoruz, anıyoruz da gözlerinizi nefret bağlamış göremiyorsunuz.
hatta nefretiniz sizleri öyle şaşırtmış ki müslüman ölüyorsa haklı yere ölmüştür, diyeceksiniz.
  • m e b  (17.07.14 22:16:01)
hedef seçiminde, sivil kayıp sayısının çok olması konusunda rahatsızlar. bununla birlikte hamas sivil halkı kalkan olarak kullandıkça sivil halkın zarar görmesi konusunda da halkının çoğunluğu müslüman olan ülkelerdeki gibi tepkiler göstermiyorlar.

adamların açısından da düşün. çevrelerindeki bütün ülkeler, türkiye de dahil, düşman söylemlerde bulunuyor. müslümanların büyük çoğunluğunda korkunç derecede bir yahudi düşmanlığı var. akp genel başkanı "yahudi"yi "israil"i (israil dölü) hakaret olarak kullanabiliyor. şimdi bu adamlar kendi güvenlikleri için her türlü önlemi almak isterlerse de buna şaşırmamak lazım. adamların kuzey afrika'da, avrupa'da vs. şeklinde tarihin çeşitli dönemlerde yaşadıkları soykırımlar da eklenince paranoyaklık da var. buna şimdiki nefret söylemleri de eklenince sertleşiyor tabii hamleler.

bununla birlikte israil'e hiçbir saldırı ya da hareket yapılmıyormuş, israil halkı tehdit içinde yaşamıyormuş, bombalamalar, silahlı saldırılar vs. olmuyormuş da israil canı sıkıldıkça filistin'e işkence yapıp kendini tatmin ediyormuş gibi sunuluyor bizim basında. o yüzden 2-3 haftada bir "israil halkı filistin saldırıları konusunda ne düşünüyor?" diye duyuru açılıp duruluyor.

şimdi yobazın teki gelip laf edecek o gelmeden söyleyeyim, aslanım israil helal olsun saldır, gebersin müslümanlar (o bu yazdıklarımı öyle anlayacak çünkü) vs. demiyorum. sivillerin öldürülmesi konusunda kimsenin mutlu olduğunu sanmıyorum.
  • nawar  (17.07.14 22:26:45)
@freekara:

önce, kendi yurdunda zamanla işgalciler tarafından çevrelendiğini, evini değil ülkeni bile terk etmek zorunda kaldığını düşün. ya da terk etmeyip "sen kimi kimin yurdundan hangi hakla kovuyorsun?!" gibi haklı bir mantıkla kendi yurdunda kalıp bu işgalcilerle ciddi ciddi cephanen olmadan direndiğini varsay.

sonra da bunların somut hali olan şu haritaya bak: www.sauer-thompson.com
----

bunları düşündükten sonra bir de sana sırf dini kimliğinden ötürü göz yumanları, seni haksız görenleri düşün.

ayrıca filistinlilerin yaptığı harekat mı?
pbs.twimg.com
  • m e b  (17.07.14 23:02:06 ~ 23:03:38)
@freekara
müslümanlar yahudileri katlede katlede(!) o harita oluştu, değil mi?
ama cevabınız aynı: omo moslomonlor borborono kotlodoyor.

tamam, zaten bu yaşındna sonra o islam düşmanı zihniyetini değiştiremeyeceğimiz için ben burada sahilde durduk yere ölen minik çocukları yazsam ne fark eder?
sonuçta evine ekmek götürmüyordu ya hani, tınlamazsınız.
  • m e b  (17.07.14 23:32:11)