aile baskısı

Aileler neden çocuğun gideceği okula, yaşayacağı şehre, yapacağı işe, evleneceği kıza, gireceği sınava karışır. Neden sürekli akıl verir. Neden bir kere bile acaba ne istiyor ya da ne düşünüyor diye sormaz. Neden askeriye gibi emir komuta çocuğun hayatını çizer. Bir de ne yapmak lazım bunlardan kurtulmak için.

o tamamen seninle ilgili. lise seçiminden beri hiç bir şeye karıştırtmıyorum. aranıza mesafeyi koymak, birey olduğunuzu kabul ettirmek gerek.

  • en lüzumlusundan feyizli bir abiniz  (11.07.14 19:24:40)
Senin ailen öyle. Benim ve arkadaşım olan kişilerin aileleri hiç karışmadı şimdiye kadar.

  • alperz  (11.07.14 19:25:06)
bu türk insanına mahsus bir durum.çocuğu 40 yaşına gelmiş, çoluğu çocuğu olmuş hala karışıyorlar insanlara. ama çocuklarında da suç var yetişkin olup hala aileleriyle yaşayanlar var. evini ayırman lazım artık, tek yaşayacaksın, zorlarlarsa rest çekeceksin.

  • rock n roll  (11.07.14 19:45:21)
Çünkü buna izin veriyorsun. Dik dur, anında "aman Allah'ım bu kız/erkek bizi silecek" deyip U dönüşü yapıyorlar. Canım kızım canı oğlum oluyorsun.

  • sen git ben geliyorum  (11.07.14 20:32:35)
bunun ailenin kotu insanlar olmasiyla ya da senin nasil biri olmanla alakasi yok.

neden boyle dusunduklerinde hic dusundun mu yoksa sadece elestirdin mi.
kendi ailem icin soyluyorum.
zor donemlerden gecmisler. siyasi ekonomik egitim her konuda benim yasadigiminin iki kati sey yasamislar
bana gore dogru olan bir sey onlarin jenerasyonun da buyuk hata.

bundan 50 yil once benim babam babasina soramazdi baba ben ne istiyorum biliyor musun diye.
e simdi.boyle bir ortamda yetisen adam bana sormaz ne istiyorsun ne dusunuyorsun diye.

benim de ondan anlayisli birini olmasi beklemem aptallik olur.
boyle soyluyorum ama ben de elestirimdim buyuk kavgalar cikardi hatta gec de olsa anladim bosuna

ha bak bazilari icin de tam tersi ta o zamanlar bile rahat bir ailede yetismis ya da zamanla oldukca cok degismis bu yuzden rahatlar.

cozum olarak da tek care konusmak. konusmak. konusmak.
ben de ise yaradi. eger ise yaramazsa b planin ekonomik ozgurluk kazanip tasinman olabilir.
  • kutsalbok  (11.07.14 20:50:45 ~ 20:59:12)