kedi beslen(eme)mesi

selamlar, nanemolla kedime bir mama sevdiremedik. market mamalarından zor kurtuldu ama şimdi de kuru mamasına salam koyuyorum diye mamayı yemiyor salamı yiyip aç kalıyor. soru şu, sadece salam yiyen bir kediye ne olur?

Kötü şeyler olur, şarküteri zararlıdır.

ton balığı vermeyi deneyin daha sağlıklı. Diyet olanlarından deneyin

sonra mamasına onu karıştırırsınız
  • mea maxima culpa  (03.07.14 19:33:07)
iç parazit yapar.

  • harekatamiri  (03.07.14 19:33:12)
Fazla protein aldığı için ileride böbrek yetmezliği olur allah korusun.

Kediniz kaç yaşında bilmiyorum ama yaşına uygun bir Royal Canin deneyin.
  • marcelle  (03.07.14 19:40:45)
@mea maxima culpa: balık sevmiyor. tavuğa hasta. tavuk haşlayıp mamasına karıştırsam salamdan daha iyidir o zaman? bir de inatçı, 18 saatte 1 kez gidip kuru mamasını tırtıklıyor ki açlıktan ölmesin.

@marcelle: 2 yaşında, erkek. zaten suyu da zorla şırıngayla veriyorum, duran su içmiyor. kedi şelalesinin suratına bakmadı. ancak musluktan avcumla içerse içiyor, o da nadir. royal canin 1 yaş civarındayken denemiştik, sevmemişti. şimdi temizmama'dan aldım, bunda da tık yok.
  • avifa  (03.07.14 19:44:15)
Marla'da aynı davranışları gösteriyordu. Royal Canin Kitten 36 kullanıyorum. Şu an gayet mutlu halinden. Yaş mama olarak da pro plan gourmet veriyorum. Keyfinden geçilmiyor.

Sevgiler.
  • bedbed  (03.07.14 19:46:44)
salam verme sadece kuru mama ver.. pişmemiş etler kediler için zararlı ayrıca..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (03.07.14 19:47:10)
eninde sonunda yiyecek mama. Başka bir şey verme. Biz 5 yıldır ev yemeğinden başka yemek yemeyen köpeği mamaya alıştırdık kız arkadaşımla. Açlıktan öldürmez kendini merak etme. Sadece mama koy önüne ve başka bir şey kesinlikle verme.

  • oğlum çok zor lan  (03.07.14 20:37:59)
kuru mama koy, proplan gibi kalitei bişey, 1 öğün atlar 2 öğün atlar sonra gelir yer eşşek gibi.

bu arada tezgah üstünde masada vs yiyebileceği başka bir şey olmasın, sizin yemeklerinize dadanabilir.
  • [silinmiş]  (03.07.14 21:01:27)
Salam vermeyin, iyi değildir, hem onlara hem bize.
dayayın kuru mamayı, acıkınca yiyecek eşşek gibi. hiç bişeycik olmaz.
(sağlıklı olduğunu varsayıyorum, hasta ise zorla yedirmek gerekir tabi)
  • innerbliss  (04.07.14 09:43:15)