35 yas ustu bekar kadinlar hakkinda..

Gercekten huysuz, ters insanlar mi oluyorlar? Boyle bir kani var toplumda. Gercek mi hakkaten? 35-40 yasina gelmis hic evlenmemis kadinlar buyuk ihtimalle ters insanlar mi oluyorlar evlenmediklerinden dolayi yoksa oyle agizdan agiza yayilmis asli olmayan bir kani mi? Tecrubelerine dayanarak boyle bir kaniya varan var mi?

Edit:
Dikkat ediniz, evlenemeyen, kendine evlenecek birini bulamayan demedim. Evlenmemis diyorum. Bekar olanlari diyorum, su ya da bu sebebten evlenmemis. Kendisi ismememis de olabilir, isteyip evlenememis de olabilir.
Ayrica ben bu kanidaymisim gibi algilanmis kimilerince. Hayir ben soru soruyorum, toplumda boyle bir kani var, sizce asli var mi diye.

30 da başlıyor maalesef belirtileri, 35 lerde doruğa ulaşıyor..

Çalışıyor ise, mesai saatlerinde kendini sadece işine vererek çalışma arkadaşlarına ve yönettiği insanlara kan kustururlar.
  • redeath  (28.06.14 21:42:55)
teyzemin kızı bu grubun başında gelir.

  • japon askeri  (28.06.14 21:44:56)
Secilmemis olmanın verdiği mutsuzluk hali sadece.

  • mandalina kokusu  (28.06.14 21:46:56)
35 yas ustu bekar erkekler de kel ve göbekli oluyor. Ne gereksiz genellemeler. İsteyen evlenir istemeyen evlenmez derdinizi seveyim.

  • Domuz  (28.06.14 21:49:04)
Iki bekar öğretmenim vardı, ikisi de dışarıdan bakınca genellemeye uygun görünüyorlar, sorsan tanısikligi olanlar hep cins, uyuz der. Samimi olunca çok iyi insanlar olduklarını fark ettim, ikisini de çok severim. Sınıfa sorsan yarısı iyk uyuz karı der ama dersten derse muhatap olmuş insanlardır.

  • Lim5  (28.06.14 21:51:15)
Valla olsa olsa huysuz ve ters kadınlar oldukları için o yaşa kadar evlenemiyorlardır.

  • onexey  (28.06.14 21:52:34)
35 yaş üstü bekar kadın değilim ama bu kadınların girdikleri her ortamda aynı boş boş muhabbetlere maruz kaldıklarına "yaa zamanında evlenseydin çocuğun şu kadar olurdu., bak kariyer de bir yere kadar önemli olan aile saadeti", arkasından " ya x çok asabi bi evlense geçer. zamanında armudun sapı üzümün çapı diyerek evlenmedi, yazık etti kendine vs." tanık olmuş biri olarak iyi dayandıklarını söyleyebilirim. insan yıllar boyu bunlarla sınanıp güleryüzlülüğünü ve sabrını koruyorsa direkt madalya takalım zaten, insan-ı kamil olmuş demektir bu genç yaşında.

  • irbat  (28.06.14 21:53:35 ~ 29.06.14 02:40:13)
evlenen-evlenmeyen, kadın-erkek diye ayırmak yerine, psikolojik sorunlarını çözemeyen ve onlarla beraberce aşırı derecede bozulmuş hayatlar yaşayan insanlar denebilir bence bu dediklerinize. evlinin evliliğinden ya da evlenmiş olma durumundan psikolojik sorunları oluşur, evlenmeyenin, toplumsal anlamda doğru olanı yapamadığı düşüncesiyle psikolojisi bozulur, daha farklı şeyler de olabilir.. Zaten hayatları ve kendileri hakkında hiç düşünmemiş, kendileriyle ya da içinde yaşadıkları ortamlarla ilgili hiçbir yapıyı anlamaya çalışmamış insanlar her yerdeler. kadınlar daha karikatürize edildiği için sanırım daha çok göze batıyor. Ya da üzerlerindeki toplumsal baskı daha fazla olduğu için daha fazla sorun yaşıyor ve yaşatıyorlarmış gibi görünebilir. Fakat bahsettiğiniz şey klasik insanın genel kendini bilmezliğinden kaynaklanan bir şey gibi geliyor bana, bu sebeple de ayrımı kadın-erkek, evli-değil gibi yapılar üzerinden yapmak istatistiksel olarak mantıksız olabilecektir..

  • nimberjack  (28.06.14 21:53:51)
otuz beş yaş üstü bir tanıdığım evlendi ve kısa süre içerisinde boşandı, bırak huysuz ve tersi, dünyanın en tatlı insanıdır kendisi. evlenme gibi bir niyeti de olmamasına rağmen bakımlıdır da. genellemek yersiz.

  • knight of cydonia  (28.06.14 21:54:30)
düzgün bir partner güzel bi seks hayatları yoksa genelde evet.

varsa pamuk gibi oluyorlar :)
  • giderbey  (28.06.14 22:03:14)
konuşmayım diyorum. Boşver rock diyorum olmuyor. Evlenmediler diye niye ters olsunlar, belki evlenmeyi düşünmediği için bekardır. Ayrıca sizinle evlenmedi diye kimsenin psikolojisi bozulmaz

  • rock n roll  (28.06.14 22:09:34)
kafayı bozmaya müsait kız 25 yaşında bile bozuyor, 35 demeye gerek yok. Ha, bana kalırsa evlilik delisi kızlar dışında böyle bir durum yok.

  • arandur  (28.06.14 22:25:45)
@knight of cydonia,
@rock n roll,
Yahu ben evlenmeyen kadınlar huysuz olduğundan evlenemiyor demedim. İlla bir genelleme yapmak istiyorsan en elle tutulur tarafı böyle olabilir dedim.

Evlenmek istemez, karşısındaki kötü çıkar, ilgilenmesi gereken insanlar vardır, olabilir yani.

Benim vurguladığım evlenmedi diye kimse huysuz olmaz. O aslında öyledir.
  • onexey  (28.06.14 22:29:17)
Rockin da az zamani kaldi kizar tabi :)))

O kızgınlık kişiye gore değişiyor. Evlilik meraklısı ise 25inde baslayan bile var.
  • dafuq  (28.06.14 22:31:24)
@onexey
Aslinda bu acidan bakmak da mantikli geliyor ama o zaman erkekler icin de boyle genel bir kani olmasi lazimdi toplumda. Ama farkli bir acidan yaklasman hosuma gitti.

Evlilik meraklisi olan-olmayan diye ayirmak uygun mu bilmiyorum. Ben evlilik meraklisi olmayan bayana hemen hemen rastlamadim. Kimisi dile getiriyor belli ediyor, kimisi belli etmiyor ama hep gelinlik hayali kurarlar. Ama damatlik hayali kuran...?
  • delifaruk  (28.06.14 22:34:56 ~ 22:38:07)
huysuz bir kadınım. 19 yaşında da böyleydim, 29 yaşında da böyleyim. evlilik hayali hiç kurmadım, hatta en büyük korkularımdan biri evlenmek.

bu cevaplar yeterli olur sanırım.
  • devilred  (28.06.14 22:41:33)
@devilred
Bana soyluyorsan bu cevaplar yeterli olmaz. Ben genelleme hakkinda soruyorum. Herhangi bir genelleme rahatlikla dogru kabul edilse bile genellemeye tamamen zit olanlar bulunur. Devilred'in huysuz olup olmamasi genellemenin dogru olup olmadigi hakkinda fikir vermeyecegi icin yeterli olur dedigin cevaplar yeterli degil.

He basligi acana soylemiyorsan cevaplar yeterli olur sanirim diye, o zaman bu satirdan ustte yazdigimi dikkate alma:)
  • delifaruk  (28.06.14 22:47:15)
toplumda böyle bir algı varsa saçmalıktır bu düşünce onu dedim ben de. Ayrıca konu bana nereden geldi. Benim yaşam tarzımda evlilik ve çocuk yok. Ben resimle, heykelle uğraşan, hayatı farklı algılayan,hayata karşı belli bir duruşu olan biriyim. Akşam beyim işten gelsin, eltimgillere, kaynımgillere çaya gidelim tarzı bir kadın değilim

  • rock n roll  (28.06.14 22:48:37)
Valla bana göre aynı şeyin erkekler için söylenmemesinin toplum yapısıyla alakası var ama uzun ve karmaşık bir konu. İki cümle ile kesin sonuca varılabilecek bi hadise değil.

  • onexey  (28.06.14 22:49:12)
aslı astarı var mı bu olayın demişsin, cevap verdik işte. neden kabul görmedi ki o cevabım? ille açık açık "hayır, aslı astarı yok, ters olmanın evlenmeyle ilgisi yok" mu yazmalıydım?

  • devilred  (28.06.14 22:52:46)
35 yaş üzeri bir erkek olarak ben de huysuz değilim, yaşıtım kadınların da huysuz olduklarını düşünmüyorum.
ayrıca rock'ı da üzmeyin:)

  • yalnux  (28.06.14 23:09:46 ~ 23:10:00)
Simdi dusundumde soyle olabilir; Insanlar huysuz insanlarla karsilastiklarinda istatistik yapmak icin bu huysuz insanlarin boyunu posunu, sacini, goz rengini, kan grubu bilmemnesini aklinin bir kenarina kaydetmiyorelar. Ama ileri yasta bekar olmak bizim toplumda dikkat ceken birsey oldugu icin huysuz bir insanla karsilasinca, ileri yasta ve bekar olmasi gibi dikkat cekici bir ozelligi hafizasina kaydediyorlardir otomatik olarak. Bu yuzden bu hafizaya dayanarak bu genellemeyi ortaya atiyor olabilir insanlar. Belki baska ozelliklerine dikkat edilse baska genellemelerde cikarilabilirdi (alakasi olsa da olmasa da) ne bileyim kisa boylular huysuz, genis omuzlular huysuz, spor yamayanlar huysuz gibi. Ama toplumun dikkatini ceken seyler - toplum tarafindan - genellemeye kriter olabilecegi icin ileri yasta evlenmeyenler huysuz genellemesi yapilmis olabilir diye dusundum simdi..

  • delifaruk  (28.06.14 23:11:59)
@devilred
Senin genellemeye uymayisin genellemenin asli olmadigi anlamina gelmez tarafsiz bakalim. O yuzden cevap yeterli degil dedim. Bir kisi icin degilde (sen ya da baska bir kisi farketmez)genel icin birsey soylesen bu soruya bir cevap olurdu. "hayır, aslı astarı yok, ters olmanın evlenmeyle ilgisi yok" yazmaliydin degil.

@yalnux
rock'i ben uzmedim biliyorsun:)
  • delifaruk  (28.06.14 23:20:20)
Boyle br sey var. Literaturde adi bile var. Mal baisé.

(Neden bilmiyorum, fransizca)
(seksist bir tabir, fazla duyarli arkadaslar arastirmasin)
(ben uydurmadim / yaratmadim, paylastim sadece)
  • ezeriko  (28.06.14 23:22:51)
"sizce böyle bir genelleme var mı?" diye sormalıydın o halde. yoksa "bunun aslı astarı var mı?" sorusuna gayet de geçerli bir cevap verdim.

  • devilred  (28.06.14 23:23:55)
benim var bir kaç böyle tanıdığım. dediğin gibi değiller.

  • orpheus  (28.06.14 23:37:33)
bu duyuruda da rastlayabileceğin üzere genelde rahatsız ruh hastası oluyorlar. ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, allah kimseye 35 yaş üstü hiç evlenmemiş, bekar kadın müdür vermesin.

  • baldur  (29.06.14 00:01:18)
Yaşanan çevreye, alınan eğitime, sosyal hayata, ekonomik seviyeye göre karakterleri de değişkenlik gösterebiliyor. Yaş olarak 35+ olmak standart bir kadın profili vermiyor bize. Hayatının en güzel dönemini geçiren mutlu neşeli pozitif bir kadın olabileceği gibi evde üç çocukla akşam eve gelecek olan kocası için yemek hazırlayıp içten içe "Allah canımı alsa da kurtulsam" diyen hayata küsmüş bir kadın da olabilir bu 35+ yaşındaki kadın. Salt yaşına bakıp "Evet bunlar çok dırdırcı nemrut oluyor" demek büyük bir saflık bana kalırsa.

  • angelus  (29.06.14 00:02:03)
totaliter temayuller varoldukca, boyle...

  • o da olur  (29.06.14 01:04:40)
Ruh sağlıkları pek yerinde olmuyor, evet.

  • arnold schwarzeneger  (29.06.14 04:12:30)
bizim komşu var. çok tatlı.

  • hoot  (29.06.14 04:18:42)
valla genelliyorsak eger tam yapalim bence. +35 bekarda kadinlar agresiflesiyor evet, erkeklerde de abazalik ve yavsaklik artiyor. yabacak bisey yok.

  • mayaa  (29.06.14 04:28:41)