Kan Testi Sonuçları (Akdeniz Anemisi)

Merhaba,

Özellikle duyurudaki Doktor arkadaşlara soruyorum. Arkadaşlar, geçtiğimiz haftasonu bir takım belirtilerden şüphelenerek diyabet hastası olabileceğimden kuşkulandım ve gidip test yaptırdım. Doktorda sadece şeker için değil daha genel bir test istedi ve diğer kan değerlerimi de kontrol etmiş oldu. Sonuç olarak bana sapasağlamsın. Hiç birşeyin yok. Diyabet miyabet falan değilsin dedi. Kanında çok dedi yalnız Akdeniz anemin var dedi. Bende şaşırdım. Nasıl yani dedim. Bugüne kadar check-up yaptırdım, kilo almayla ilgili problemlerim vardı endokrin. Uz. Dr. A gittim. Orda bir çok test yapıldı. Evlilik işlemleri sırasında testler yapıldı. Böyle birşeyin göszden kaçmış olması mümkün mü? 30 yaşımda Akdeniz Anemisi olduğumu öğrendim ve kansızlık gibi bir sıkıntım yok. Değerlerden de görüldüğü üzere üst seviyeyi zorluyor. Aynı soruyu testleri isteyen ve bu teşhisi koyan doktorada sordum. Böyle olabileceğini söyledi. Yani akdeniz Anemisi olup aynı zamanda kanımın fazla olması da mümkünmüş.

Yorum yapan arkadaşlar doktorsa lütfen doktor olduklarını belirtsinler.

Değerli yorumlarınız rica edeceğim. Teşekkürler…

Akdeniz anemisinin belirti, şikayet yapmayan türünü kastetmiş olabilir. Herhangi korkulacak bir durum yok bence.

  • juanolujuan  (27.06.14 13:43:54)