Telefonu garantiye verme - media markt

Bugün telefonumu media markta garantiye vermeyi düşünüyorum da şeyi merak ettim. Telefonumu garantiye verdiğim süreçte ben telefonsuz napıcam? Bana geçici olarak bir telefon verecekler mi? Bir de ne kadar sürer telefonun garantiden gelmesi?

Eğer cevaba etkili olacaksa telefon iphone 5s ve kaskosu da var. (şu ekstra 200 lira para verip über garanti yapma şeysi)

@freekara telefonumun servisi zorludaki apple store mu oluyor? bunca zaman media markttan iphone alanlar kime götürüyordu?

  • okuyamıyom ben ya  (26.06.14 16:17:53)
support.apple.com

bunca zamandır mediamarkt veya her nerden almış olursa olsunlar apple ürün kullananlar bilkom yetkili servislerine götürüyorlardı telefonlarını bu kadar basit.
  • kablelvuku  (26.06.14 16:35:20)
Arkadaşlar ben darty den aldığım iphone u da şarj aletini de ayrı zamanlarda garanti için darty'ye götürdüm. Onlar gereken yere yollamışlardı.

  • safepassage  (26.06.14 16:35:40)
@safepassage yollamak zorundalar zaten. fakat onların yaptığı şu. işte safepassage getirdi bugün telefonu hemen yollayalım, değil. biriktiriyorlar yaklaşık bir iki hafta sonra toplu halde yolluyorlar bu da tamir süresinin iki katı uzaması demek oluyor. en temizi direkt servis

  • kablelvuku  (26.06.14 16:44:19)
apple store yokken bilkom'a falan götürülmüyordu telefonlar. sallamayalım lütfen. bilkom'un iphone desteği yok. daha önce resmi satıcılar gsm operatörleriydi ve garantici firmalar da genpa ve kvk idi. diğer mağazalarda satılan telefonların da garantici firması değişik değişik firmalar oluyor. mesela hepsiburada.com'dan almıştım ben eskiden, garantici firma istanbul'da bir dükkandı. web sitesi falan yoktu.

telefonu garantiye verdiğinde (kesinlikle apple store'a götür imkan varsa) tamir süresince sana telefonun özelliklerine sahip bir muadilini vermek zorundalar. bunu talep edersen alırsın. ancak apple genelde tamir yerine değişim yapan bir firma. problem basit bir şey değilse büyük ihtimalle sıfır telefon alırsın.
  • himmet dayi  (26.06.14 18:12:13)
arızanın ne olduğunu belirtmemişsin. geçici telefon verecekler mi kısmı için konuşayım: arkadaşın da iphone 5s, üstteki açma kapama tuşu bozuldu. verecek şimdi servise birkaç güne. o arıza için direkt telefon değişimi yapıyorlarmış mesela. belki sende de öyle bir şeydir.

  • xenophobe  (26.06.14 19:43:02)