nasıl kabulleniyorsunuz?

sevmediğiniz hatta gıcık olduğunuz insanlar hayatınızda olması gerekiyorsa nasıl kabulleniyorsunuz, nasıl başarabiliyorsunuz?

"yav he he" yaparak. "he" deyince kavga çıkmazmış, anne atasözü.

  • kerbeee  (17.06.14 22:59:57)
öyle bir durumda kalmadım sevmiyorsam görüşmüyorum görüşmek zorunda kalırsamda soğuk davranıyorum.

  • basond  (17.06.14 23:00:47)
yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum.

  • justinho26  (17.06.14 23:01:34)
ölü taklidi yapıyoruz. ama gitmiyorlar.

  • ufukcel  (17.06.14 23:07:53)
siklemiyorum. bide şöyle bi düstür var. ister bu konuyla bagdastırırsın ister aynı tutarsın. siklersen sikilirsin.

  • all girls dream  (17.06.14 23:10:29)
günlerdir bu konuya takıldım kaldım. başka sevdiğim değer verdiğim biriyle alakalı bu kişi. görüşmüyorum gibi durum olmuyor ama ister istemez hayatınızda oluyor. ölü taklidi yapsam, yokmuş gibi davransam biliyorum ki olaylar büyüyecek öyle yapmasam da büyüyecek. kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkaracağınız türden. yani kafayı yicem yahu!

  • maryjane  (17.06.14 23:15:55)
kabullenmiyorum. sonucu ne olursa olsun hayatımda hiç olmamışlar gibi davranıyorum. sevmiyorsam görüşmek, konuşmak zorunda değilim, kim olursa olsun. ablam, babam, abim, yengem, yeğenim ve yanlış yapan eski arkadaşlarımı komple sildiğim gibi kabullenemediğim biri olursa onu da tanımam.

  • lesmiserables  (17.06.14 23:18:03 ~ 23:18:45)
he he + siklememek.

  • japon askeri  (17.06.14 23:19:22)
intihar süsü veriyorum.

  • r_u_h  (17.06.14 23:43:59)
sosyal mobbing

  • psyence fiction  (17.06.14 23:47:46)
allah bu insanı benim hayatıma soktuysa bu mutlaka benim iyiliğim içindir.
Bu insan benim hayatımda ebediyen kalmayacak ki, geçici biri bu insan.
Bu insanı sevmesem de hayatımda varolması bana hizmet ediyor, bu dünyadaki eğitimimin bir parçası bu insan.Sevmiyorum ama bana zararı da yok ki,o zaman kafaya takmanın bi anlamı yok, vakti dolana kadar takılsın bakalım hayatımda..
  • AWD  (17.06.14 23:57:04)
kurumsal bi firmada çalışmaya başla anlarsın. öyle bi alışıyo ki insan en gıcık olduğun adamla şirket moral yemeğinde karşılıklı ankaranın bağlarını oynuyosun hey yavrum heyyy...

  • ergenpezeveng  (18.06.14 00:50:03)
sık sık asla sevemeyeceğim türden kötü kalpli insanlara rastlıyorum. böyle durumlar için iki ayrı strateji uyguluyorum:

1) eğer aynı ortamda bulunmak zorundaysak ve/veya o kişiyle aramda sorunların olması bana zarar getirecekse politik davranıyorum. o kişiye zerre kadar sevgi göstermesem de ona mesafeli davranıyorum. saygı oluyor; fakat sevgi, muhabbet ve mecbur kalmadıkça aynı ortamda bulunma durumu asla olmuyor. böylece sorun çıkarmadan kötülerden soyutlanmış oluyorum.

2) eğer aynı ortamda bulunmak zorunda değilsek ve/veya o kişiyle aramda sorunların olması bana zarar getirmeyecekse açıyorum ağzımı yumuyorum gözümü. kötülüğünü yüzüne vurmaktan hiç çekinmiyorum.

2.'yi daha sık uyguluyorum. kırıcı ve yalnız oluyorsun 2. yöntemle ama en azından hayatındaki kişiler gerçekten sevdiğin insanlar oluyor. az ama öz. az çoktur.
  • girdaptaki  (18.06.14 03:16:26 ~ 03:20:31)
açıkçası asla boş geçmem diğer arkadaşlar gibi. hayatını mahvetmek adına illa ki bir şey yaparım. en sevdiğim yöntemler komplo ve pusu.

  • hayatkısakuşlaruçuyor  (18.06.14 04:04:23)
sevdiğim insanlarla takılıyorum, gerçi pek yok ama.

  • ravenudon  (18.06.14 08:13:23)
İş yerinde olabiliyor bu. İş ciddiyetine bağlı kalarak. Laubali olmayarak.

  • arnold schwarzeneger  (18.06.14 09:18:59)