gezilecek yer

yakın arkadaşınla yakın bir şehre gitmek istiyoruz bir günlüğüne, belki gece de kalabiliriz. yola çıkacağımız yer kocaeli, istanbulu ikimiz de gezdik gördük. bunun dışında yakın şehirlerde nerelere gidebiliriz, neler yapabiliriz? bir de çok maliyetli olmayacak şeyler olursa hoş olur bunlar :)
var mı şehir, gezilecek yer önerisi? aklıma bursa geldi ama bilemedim

Gelin gelin bursa guzeldir.

  • earthangell  (12.06.14 02:47:15)
geçen haftasonu bursa'ya gittik. sabah trilye, sonra merkez. bir gece konaklayıp gündüz gölyazı ve akşam mudanya. hem yorucu değil hem de çok ucuz.

  • social strata  (12.06.14 03:34:20)
edirneeeeee
cok hakki yeniyor bu sehrin cok. mutlaka gezilip gorulmesi gereken cok da keyifli bi yer.

  • halanne  (12.06.14 04:15:15)
Edirne (kapalıçarşısı, camiler vs., meriç nehri, sağlık müzesi, edirne tava ciğeri..)
Tekirdağ(köftesi, sahili, kale içi çayhaneleri)
Bolu (bürkaç mesire yeri var, yoksa şehir içinde bir şey hatırlamıyorum. Bi de yol üzerinde güzel restıranlar var)
Kırklareli İğneada (denizi, balıkçıları, dupnisa mağarası, manyetikte dağ evleri, longoz ormanı, sakin sahili, köy gbi bir yaşam..)
Kırklareli Kıyıköy (küçük bir sahil kasabası, köfte möfte var)
Bursa (birçok yeri ve iskenderi var)
Eskişehir (şehrin içinden ırmak gibi bir şey geçiyor, hoş kafeleri var, gittikçe güzelleşen bir yer.. tren açılsın da..)
Kütahya (en son gittiğimde küçük bir şehirdi ama dağ eteklerinde eski ahşap evleri beğenmiştim)
Çanakkale (şehitlikler falan vs.)
Balıkesir Bandırma (ufak bir sahili vardı, küçük ve şirin bir yer)
Bilecik Osmaneli (bir sabah trenden burada inmiştim, orman ve yağmur kokusunu unutamıyorum.. tren açılınca gidilebilir..)
Bartın (sahili sakindi)
Bartın'a gitmişken Safranbolu da yakın (eski evleri ve lokumu, ufak müzeleri falan var)
Bartın civarında bir de Amasra var (kaleiçi, kayalıkları ve ahşap oymacılığı hatırlıyorum oraya dair de)
  • aithra  (12.06.14 10:30:27 ~ 10:42:44)
gezicini yurtiçi ve yurtdışında gezi turu nasıl yapılır, hangi yere hangi ücretle gidilir, yemek ve konaklama imkanları gibi seyehat konularında a'dan z'ye destek vermektedir.

gezicini.com
  • security  (30.01.22 17:35:02 ~ 31.01.22 11:46:03)