hamam böceği alarmı

bu hafta taşındığım evde malesef hamam böceği varmış. sağolsun ne ev sahibi, ne de emlakçı söylemedi tabiki.

mutfaktan çıkıyorlar. temizlik yaparken 1 tane bulmuştum taşındıktan sonra, bugün mutfak dolaplarının altına raid sıktım, 6-7 tane başbaparmak tırnağı büyüklüğünde ölmüş halde buldum bunları.

patates rendeleyip asit borik koydum akşam üstü. az önce mutfağın ortasında yine buldum. mutfak apartman boşluğuna bakıyor ama camlar kapalı duruyor. zaten sineklik de var önünde. bir tek menfez var açık olan. nereden geliyor olabilir bunlar. nereye müdahale edeyim. ilk defa başıma geldi. yol yordam nedir?

çözüm böcek yemi. böyle dışı plastik olanlar var ya, onlar.

  • oğlum çok zor lan  (12.06.14 00:45:58)
benim çocukluğumun geçtiği evde çok vardı. korkutmak gibi olmasın ama kaç kere komple evi ilaçlattık bana mısın demedi lanet hayvanlar. yılda 4-5 kere 200-300 civarı yumurta bırakıyorlar zaten.

  • rahvanatlargibi  (12.06.14 00:48:17)
giderlerden geliyorlardır. direkt ilaçlat bence hiç uğraşma. hatta jel de sürdür ilaçlamacıya, benim ev jelli bir yıldır, malum izmir, dolaplar, çekmeceler her yere sürdürdüm. bir daha da görmedim evde, nazar değmesin.

  • kerbeee  (12.06.14 00:50:00)
Bocek yemi +1 Benimde basima geldi.
Nereden geldigini bulamazsin ama yinede tum duvar diplerini gozden gecir.

  • delifaruk  (12.06.14 00:50:21)
bir ara bizim eve de musallat oldular.
öyle ki geceleyin ortaya çıkıyordu manyaklar.
ulan gece su içmeye gidiyorum ışığı bir açıyorum en az 7-8 tane böcek holde dolaşıyor..ışığı açmaya gidene kadar birinin üzerine basarım diye aklım gidiyordu. e tabi küçüktük. sonra o ilaçlardan aldık koyduk bir yere.
öldür öldür bitirdik sonunda. ahah. yatağın üstünden çıkıp ağzına girmesinler dikkat et:)
  • yapma volkan  (12.06.14 00:52:08)
ben de 3 5 tane görüyorum belli aylarda mutfakta. onları da böcek yemi filan değil de kendi imkanlarımızla öldürüyoruz fakat gördükçe işte. görmediklerimiz kaç tane kim bilir. sağlık yönünden bir sorun yaratıyorlar mı onun hakkında bilgisi olan da yazarsa sevinirim.

  • volkatina  (12.06.14 00:53:03)
Borik asit cozum. Bol bol yapin

  • cemlemikonusuyorsun  (12.06.14 00:54:59)
geçen yıl çalıştığımız ofiste vardı , ilaçlatıp kurtulduk işin içinden...1 gecede 40 yumurta bırakabiliyomuş bu hayvanlar...çokta tiksinirim bu arada bu hayvandan

allahtan ilaç firmasından gelen adam işi bilen biriydi...biz 2-3 tane olduğunu iddaa ettik adam 40-50 tane yarın sabah ölüsünü görürsün dedi ve hakkaten ertesi sabah dükkanı açtığımda heryerde ölmüş hamam böceği gördüm...

demek istedğim bunlar çok çabuk türedikleri için hemen bi ilaç firması çağır ve evi ilaçlattır...yoksa zor kurtulursun o böceklerden
  • adanalıbeckham  (12.06.14 00:55:17)
üf hiç sevmem terlikle gezmeyi evde terlikle dolaşıyorum üstlerine basma ihtimalinden tiksiniyorum.
benim bildiğim hamam böceği kabuklu ve sert olur bunlar yumuşak bi de üf bassam ayağıma yapışır ölür böğ iğrenç.

  • gudumlu anne terligi  (12.06.14 01:05:02)
kalorifer böceği olmasın sakın? bu arada apartman ilaçlatma +1 geçenlerde de anlatmıştım, apartman ilaçlandığında biz en üst kattyız, bize kaçıp geliyorlardı. üstüne ben evi ayrıca ilaçlatıyordum. her yaz düzenli 1-2 ilaçlamayla halledebildik.

  • kerbeee  (12.06.14 01:09:46)
apartmanı ilaçlatmaya gerek yok, evi ilaçlatsan yeter. ama silikonumsu bişeyle ilaçlama yapıyorlar, ondan ilaçlattır. 6 ay garanti verir onlar ama 1 sene filan gidiyo. benim fobim olduğu için bekletmeden ilaçlatıyorduk annemlerde. alt katta olmazdı, çatı katında olurdu. o silikon gibi ilaçla ilaçlatınca görünmüyorlar bir daha. hani ölüsünü toplamıyorsun da kaçıyorlar mı artık nedir bilmiyorum. çok kenar köşe dipte kalan yerlerde ölülerini buldum taşınırken sadece, bayılacak gibi oldum ama en azından canlı değillerdi. teyzem bahçe katında oturuyordu bir ara, onun komsusu ilaçlattı ondan gittiler, ama teyzemde devam ediyordu. yani bütün binaya gerek yok. 80-100 gibi bir şeeye ilaçlıyorlar.

  • dasher  (12.06.14 01:13:51)
kalorifer böceği değil kanatları yok. baya bildiğin kara kara, hatta latince adını bile buldum blatta orientalis, model kesin bu.

gerçi erkekleri kanatlı oluyormuş bunların allah belasını versin çok şükür hiç görmedim onlardan. ama bunlarda da var gibi fotoğraflarına bakınca öyle duruyor. bilemedim. tövbeler olsun.
  • gudumlu anne terligi  (12.06.14 01:15:30)
borik asite devam. dip köşe bucaktaki delikleri alçı ile kapatmak da çoğiy bi tedbir. kalorifer borusu varsa, o boruların yeri deldiği yerler, mutfak, banyo lavabolarının altlarındaki izbe yerler gibi yerlerdeki delikler...

  • compadrito  (12.06.14 01:50:31)
senede bir düzenli ilaçlanabilir ama o zaman bile geliyorlar ve ölüyorlar, ölüsüyle uğraşırsın.
geldikleri yeri bulup alçıyla doldurmak işe yarar belki..
geçmişler olsun.
  • aithra  (12.06.14 11:03:21)