android wifi hotspot problemi

Merhabayın,

Öğrenci yurdunda kullandığım LAN bağlantısını wifi hotspot a çevirmeyi başardım. Ama Galaxy s5'yle bu bağlantıyı kullanmak istediğimde obtaining ip adress deyip orada kalıyor. Ne yapmam lazım?

gelen lan'ı nasıl wifi yaptın lan? :) ciddiyim.

  • ben smyrna  (11.06.14 22:00:17)
youtube'da lan wifi hotspot diye ara bulursun.

  • birkac sorum var  (11.06.14 22:03:16)
gardaş hangi programı kullanarak yaptın ona göre bi şey düşüncem zira

  • kosun lan mevzu var  (11.06.14 22:06:30)
program kullanmadım windows 7 kendisi yapıyo. youtube'da ara yukarıda dediğim gibi. başaralı olamadım şimdilik, o yüzden buradayım :)

  • birkac sorum var  (11.06.14 22:09:00)
google da arat onla ilgili bi program göreceksin. onunla yaptıgında basarılı olacagını dusunuyorum

  • kosun lan mevzu var  (11.06.14 22:10:32)
connectify pratik olarak yapabiliyor. windowsta da ayarlar var aslında ordan yapmak daha iyi olur ama...

  • ceycey e  (11.06.14 22:16:04)
hah işte connectify demek istiyom ben de +10

  • kosun lan mevzu var  (11.06.14 22:17:20)
programın adı connectify.

android bazı tip wi-fi ağlarına katılamıyor.
  • himmet dayi  (11.06.14 22:18:32)
ben zaten hotspot'a çevirmeye başardım program olmadan. sorun şu; telefon bağlanırken obtaining ip adress deyip kalıyo. seçeneklerden ip adresini static yapmaya çalışıyorum. o zaman da bağlantı deyip, 5 sn içinde birşeye giremeden tekrar kopuyor.

  • birkac sorum var  (11.06.14 22:21:41)
birader inat etme ne olur connectify.,

  • kosun lan mevzu var  (11.06.14 22:23:56)
hemen deniyorum.

  • birkac sorum var  (11.06.14 22:29:46)
1.Go to your network icon after connected your LAN cable. Click on " Open network and sharing center."

2.Then click "Local area connection" > "Properties" > "Sharing" Tab and check "allow other network user..." Then click OK > close.

3.back to network and sharing center. Go to "Set up a new connection or network"

4.Choose "Set up a wireless ad hoc" > Next

5.Type in Your connection name like you want, in security type I recommended WEP. (iPhone cannot connect to WPA2.)
And in security key, input numbers and Characters like C6774663DD for password.(It won't allow too easy password.)
If you want to use this network many times, check "Save this network."

6.And then just ask your friends to connect to your wifi network with password you set in the first time.

diye buldum denedim oldu
  • kyha  (11.06.14 22:48:14)
dhcp server service i çalışıyor mu? onu aç olmadı, ip alamama sebebi o olabilir.

  • kyha  (11.06.14 22:49:12)
mHotspot'la denedim en son. Bağlandı görünüyor, ama internete girmeye çalıştığımda bir gelişme yok, bağlanmıyor maalesef.

  • birkac sorum var  (11.06.14 23:51:56)
www.youtube.com android adhoc bağlantı nasıl yapılır.

  • kyha  (11.06.14 23:55:42)
aynen yaptım hepsini. önce connected dedi. 10 saniye sonra internet not avaliable. çıldıricimmm.

  • birkac sorum var  (12.06.14 00:50:58)
piuv benim bağlanabilirlik cyanogenmodun güzelliğimiş pardon, valla bilemedim o zaman, programla şeetmek lazım.

  • kyha  (12.06.14 01:32:58)