maalesef az önce bir kedi ezdim.

Ağır vasıta kullanıyordum, arka tekere girdi. Dikizden tesadüf farkettim, canlı da şahit oldum. vicdanım kaldırmadı, birşeyler yapmam gerek, ne yapmalıyım?

ölmediyse veterinere götür.

  • b1019  (04.06.14 20:45:46)
veterinere götür, ne yapıp edip. ölmüşse de aç bir çukur göm ortada kalmasın, iyice ezilmesin hayvan yazık.

  • rock n roll  (04.06.14 20:46:33)
Öldüyse bir barınağa mama yardımında bulun. Yaşayanlar rahat etsin bari.

  • canercuxy  (04.06.14 20:46:38)
civarda bulunan en yakın veterinere götür.

  • the silent enigma  (04.06.14 20:46:47)
Oooof olmediyse hayvani veterinere gotur ya birakma oyle. Araba surerken hayvan gelip tekere girmez ki nasil oldu bu boyle :(

  • incitylife  (04.06.14 20:46:53)
Yani direkt paramparça oldu zaten. Durdum, kenara topladım parçaları, çok üzüldüm yahu.

6 metre araç, 2 teker arası açıklık 3 metre, girdi işte hayvan. pek kabahatli olduğumu düşünmüyorum ama bilemedim yahu, yolun kenarında gördüm, ama birden atıldı.
  • ateyist_  (04.06.14 20:47:48 ~ 20:52:30)
Of yaa..en korktugum (adiniza cook uzuldum) :/bi canliya zarar vermek.. eger olduyse yapcak bisy yok..

  • Barbunya2  (04.06.14 20:49:20 ~ 20:50:36)
göm , üzerine de kaldırım taşı falan koyda köpekler eşeleyip parçalamasın

  • the imp  (04.06.14 20:54:57)
Ölmediyse veterinere götür, öldüyse yapacak bişey yok.

  • jamalbsf  (04.06.14 21:00:57)
yazik olmus ama sizin sucunuz yok, yola firladi mi gitti ne yazik ki. ani fren yapma olasili da olsa, arkadaki bir carpti mi o kedi de kurtulamazdi arkadakinin ittirmesiyle. gomun, vicdaniniz rahat olsun. siz olmasaniz baskasi carpacakti o yolda.

  • beriberi  (04.06.14 21:05:50)
Üzüldüm duyduğuma ama bu gibi şeylere yapacak pek bir şey de olmuyor.

Senin yapman gereken bir çukur açıp gömmek ya da en kötüsü cenazeyi yolun kenarına bir yere taşımak.

Ufak da bir anektod aktarayım: Suudi Arabistan'da eğer bir sürücü aracıyla bir kedi ezerse o arabayı bir daha zinhar sürmüyor. En kısa zamanda aracı elden çıkarıyor (ne tür bir araç, ne kadar pahalı bir araç farketmeksizin)
  • dusunuyorumoyleysevurun  (04.06.14 21:18:50)
ölmediyse hızlıca öldür, acı çekmesin

  • troll degil  (04.06.14 21:23:11)
gömün, olayin gerceklestigi yere su dökün, koku baska hayvan cekebilir, gömdügünüz yere de su dökün, cürüme islemi hizlanir, üzerine tas vs koyun kazilip parcalanmasi olasi. (imp+1) keske yasanmasa böyle seyler ama hayvanciklara yasam alani birakmadik maalesef. icinden yol gecmeyen ormanlik bölgemiz yok artik. birak sehri kasabayi, orman kalmadi.

öyle bir aracla 10 metreden görseniz gene durmaniz zor. kabahatiniz yok gibi. panikledi atladi herhalde, yazik olmus.

kedi mamasi fikrini tuttum. hem yardiminiz olur. canercuxy+1
  • wiillii  (04.06.14 23:02:44)