Hırvatistan vizesi

Hırvatistan vizesi ile Slovenya'ya geçebilir miyim ?

Hırvatistan AB üyesi ama Şengen Bölgesine henüz geçmedi, Solvenya Şengen'e dahil. Lakin AB ülkeleri arasında sınır olmadığı için bence geçilir.

vakti zamanında alaman vizesiyle fransa'ya gitmiştim. kontrol olmadığı sürece bir şey olmaz.

edit: ezbere konuşmuşum, sınır kapısı varmış slovenya ile. bu durumda cevabımı değiştiriyorum: hayır kdsjajdsksj

www.mfa.gov.tr
  • spatzle  (03.06.14 09:42:36 ~ 09:47:08)
ab'ye yeni girdikleri için sınır kapıları hala var ve bu tip karışıklıklardan dolayı daha bile sıkı tutuyorlar kontrolleri. yeşil pasaportla macaristandan romanyaya geçerken 60 kişilik otobüsteki 59 kişi ab vatandaşı olduğu için polis sadece baktı geçti, ama o 59 kişiyi benim yüzümdan tam 35 dakika bekletti sınır kapısında. ve vize falan da değil, ne olduğu apaçık belli olan yeşil pasapota yaptılar bu muameleyi. utancımdan yerin dibine girmiştim.

  • letheavendangered  (03.06.14 10:07:08 ~ 10:07:30)
geçemezsin. slovenya schengen, hırvatistan değil.

schengen sahipleri hırvatistan'a girebilir ama hırvat vizesi sahipleri schengen bölgesine giremez.
  • orange coffee  (03.06.14 10:21:04)