akademisyen/uluslararası ilişkiler

öncelikle merhabalar sözlük ahalisi,ben ege üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde okumaktayım,daha birinci sınıftayım ama şimdiden kariyer hayatımı planlamaya çalışıyorum.bölümü gerçekten seviyorum-her ne kadar ilk başlarda bunu idrak edemesemde-sahada kalıp çalışma yapmak istiyorum.sözlükte akademisyenlik diye aratınca yapılan yorumlar ışığında maddi durumda iyi olmalıymış gibi genel bir kanı gördüm çok iyi bir durumum yok ama görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ben de aynı üniversitenin aynı bölümünde okumaktayım fakat son sınıfım. Maddiyat tabii ki bir adım öne taşır seni fakat bölümün son sınıfındaki öğrencilere göz atacak olursan artık herkes bir şeylerin ucundan tutma çabasındalar ve buna akademisyenlik de dahildir(az da olsa).

Öncelikle bunu daha birinci sınıfta kafana koyman çok çok önemli çünkü son sınıf olmuşuz ve çoğu kişi daha ne olmak istediğini bilmiyor, bu seni 1-0 öne geçiriyor.

Çok yakın arkadaşlarımdan birisi akademisyen olmak için gerçekten çok uğraşıyor, maddi durumu öyle süper falan değil, ama kendisi bölüm birincisi ve bu işi başaracağından eminim. Yani maddiyat tek şart değil, ne istediğini bilmek daha önemli diyebilirim.
  • sıfırbir  (31.05.14 14:20:23)