ekran kartı - anakart uyumu

beyler 2006 yılında topladığım sistem şu şekildeydi

core2duo 1,8 ghz
asus p5b anakart (lga775)
geil 2gb ddr3 ram
ati radeon x1600 ekran kartı 256mb 128 bit

o zamanlar canavardı ama düldül yoruldu artık, oyunlarda falan artık bayağı kasıyor.

şimdi diyorum ki, 2. elden rami 4 yapsam, yine 2. elden 100 liraya falan şöyle iyi bir (görece) gpu ayarlasam, 1 ya da 2 gb , 256 bit.. ama anakartım kaldırır mı? ya da bunu öğrenebileceğim bir site vs.. var mıdır?
tavsiye edeceğiniz ekran kartı nedir?

anakartımız aynı. bir bok kaldırmıyor o anakart. :)

  • ozzpwnz  (30.05.14 23:26:58)
alabileceğin en iyi ekran kartı 9800gt o da directx 11 desteklemiyor zaten, yeni oyunlarda işini görmeyecek. işlemciyi de değişmen lazım, en azından core quad serisinden bir şey al. ikinci el g0 revizyon q6600 alıp az biraz oc yaparsan güncel oyunlara yeterli bir işlemcin olur. rami 4 yap, ekran kartı olarak da hd 7770 alabilirsin.

bunlar çok uğraştırır diyorsan sistemini değiştir. kasayı komple satıyım desen en fazla 250-300 lira edecek ve büyük ihtimal alıcı çıkmayacak, ihtiyacı olan birine ver sevap işlemiş olursun. sonra bana buradan mesaj at beraber yeni bir sistem toplarız.
  • zombie0  (31.05.14 04:26:58)
ikinci el q6600 ya ne kadar para verilir?? ben bi buldum ama 200 kaat istiyo. bi de anakartla uyumlu mu?

  • fatihdr  (31.05.14 20:05:11)
kardeş 7 senedir binmişsin. bişiler ayarlayıp atı değiştirme zamanı gelmiş. şimdi ucuza bir şeyler alsan bile seneye onlar da bunun durumuna düşecek. birikmiş para ya da durumun yoksa toparla 5-6 ay içinde ufak tefek bişiler mis gibi güzel bişi al bence. buna ne alsan günü kurtarmak olur.

  • washe  (31.05.14 20:19:26)
hafız değiş sistemi harbiden çok uğraştıracak seni. yani bütçe yoksa o zaman değişme tabii de yeni oyunları oynayamazsın. q6600e maksimum 120 lira ver.

  • zombie0  (31.05.14 23:35:42)
amd a10 almaya karar verdim ustunde r7 gpu var 320 lira

soyle 120 kagida anakart
150ye de ram, beni baya bi goturur diyorum panpalar
  • fatihdr  (01.06.14 20:07:05)